Serie A: krótki występ Krzysztofa Piątka. Polak ofiarą zachowania kompana

Tylko 30 minut spędził na boisku Krzysztof Piątek w meczu Genoa CFC z Torino FC. Drużyna reprezentanta Polski przegrała 1:2.

Krzysztof Piątek walczący o piłkę z Soualiho Meite Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek walczący o piłkę z Soualiho Meite
Genoa CFC nie potrafi wygrać już ośmiu meczów z rzędu. W nieudanym okresie drużyna Ivana Juricia zdobyła tylko trzy z możliwych 24 punktów. Najbardziej wartościowym wynikiem był remis 1:1 z Juventusem. Było też lanie 0:5 od Interu Mediolan, od czasu którego pozycja szkoleniowca Krzysztofa Piątka i spółki pozostaje niepewna. Zmiana na ławce po kolejnej porażce w Turynie jest bardzo realna.

Kibice Genoa CFC nie nacieszyli się długo grą Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski zszedł z boiska w 30. minucie. Na taki ruch zdecydował się Ivan Jurić po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Romulo. Brazylijczyk dostał dwa upomnienia w zaledwie trzy minuty. Po jego wykluczeniu szkoleniowiec postanowił uzupełnić lukę w drugiej linii. Padło na Krzysztofa Piątka, który został zmieniony na Koraya Guentera.

Przed zejściem z boiska kadrowicz Jerzego Brzęczka był o włos od zdobycia gola. W 16. minucie wbiegł tuż przed bramkę Torino FC i z kilku metrów oddał strzał w poprzeczkę. Krzysztofowi Piątkowi zabrakło dokładności i szczęścia, ponieważ jego uderzenie było sytuacyjne. Piątek nie uciekł więc Cristiano Ronaldo i po 14. kolejce najpewniej będzie na czele klasyfikacji strzelców ligi włoskiej wspólnie z Portugalczykiem.

Spotkanie potoczyło się niebanalnie. Trener Genoa CFC najpierw triumfował, ponieważ w 36. minucie Christian Kouame dał jego drużynie prowadzenie 1:0. Iworyjczyk był tym z duetu napastników, którego Jurić postanowił pozostawić na murawie zamiast Piątka. Później Chorwat kręcił głową z niedowierzaniem, ponieważ Torino FC odwróciło wynik 0:1 na 2:1 w czasie doliczonym do pierwszej części. Cristian Ansaldi pokonał Ionuta Andreia Radu strzałem zza pola karnego, a Andrea Belotti wykorzystał rzut karny po przewinieniu Sandro na Iago Falque.

Osłabiona Genoa CFC już nie zareagowała. Poukładana przez trenera ekipa z Piemontu już wiedziała, jak grać w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom. Osierocona przez Krzysztofa Piątka ekipa ograniczała się do przypadkowych strzałów z dystansu, które nie dawały nadziei na wyrównanie. Tak naprawdę Genoa dostała najniższy wymiar kary od przeciwnika, który po przerwie zmarnował mnóstwo szans na trzeciego gola.