The Championship: kolejna wygrana ekipy Mateusza Klicha

Leeds United nie zwalnia tempa w The Championship. Zespół Mateusza Klicha pokonał Sheffield United 1:0, odnosząc swoje jedenaste zwycięstwo w rozgrywkach. Natomiast Hull City (Grosicki) w "polskim" meczu ograło Queens Park Rangers (Wszołek) 3:2.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Na razie Leeds pewnym krokiem zmierza w kierunku awansu do Premier League. Ekipa z Klichem w składzie w sobotę na wyjeździe po bramce Pablo Hernandeza okazała się lepsza od Sheffield (1:0) i ma już tylko punkt straty do lidera - Norwich City. Polak rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Pięć goli zobaczyli kibice w starciu QPR z Hull, a cenny komplet punktów zgarnęli piłkarze Tygrysów. Trafienie dla gospodarzy zaliczył Wszołek (grał przez 86 minut), zaś w szeregach gości przez 74 minuty występował Grosicki.

Paweł Olkowski zaliczył asystę przy trafieniu Willa Buckley'a, a jego Bolton Wanderers zremisował z Wigan Athletic 1:1.

Czerwona latarnia ligi, Ipswich Town Bartosza Białkowskiego, poległa 0:2 w potyczce z Nottingham Forest.

The Championship, 20. kolejka:

Sheffield United - Leeds United 0:1 (0:0)
0:1 - Pablo Hernandez 82'

*Mateusz Klich (Leeds United) rozegrał cały mecz.

Queens Park Rangers - Hull City 2:3 (1:2)
0:1 - Jarrod Bowen 6'
0:2 - Markus Henriksen 22'
1:2 - Paweł Wszołek 24'
1:3 - Jarrod Bowen 69'
2:3 - Luke Freeman 90+2'

*Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) rozegrał 86 minut, zaś Kamil Grosicki (Hull City) 74 minuty.

Nottingham Forest - Ipswich Town 2:0 (2:0)
1:0 - Lewis Grabban 9'
2:0 - Lewis Grabban 38'

*Bartosz Białkowski (Ipswich Town) rozegrał cały mecz.

Bolton Wanderers - Wigan Athletic 1:1 (1:1)
1:0 - Will Buckley 7'
1:1 - Will Grigg 25' (rz. k.)

*Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) rozegrał cały mecz.