Piątek wściekły na trenera Genoi. "Naprawdę ściągasz mnie?"

Krzysztof Piątek był wściekły na trenera Genoi, gdy ten w wyjazdowym meczu z Torino (1:2) ściągnął go na ławkę rezerwowych. Reprezentant Polski nie zamierzał ukrywać swojej złości.

Dawid Borek
Dawid Borek
Krzysztof Piątek Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
- Mnie? Naprawdę ściągasz mnie? - takie słowa, według "Calcio Mercato", rzucił w kierunku Ivana Juricia schodzący na ławkę rezerwowych Krzysztof Piątek. Polski napastnik nie ukrywał swojej złości na trenera Genoi, który zmienił go już w 30. minucie meczu z Torino.

Szkoleniowiec Rossoblu zdecydował się na taki ruch po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Romulo. Po jego wykluczeniu chorwacki trener postanowił uzupełnić lukę w drugiej linii. Padło na Krzysztofa Piątka, który został zmieniony na Koraya Guentera.

Efekt był raczej marny, bo już po zejściu Polaka z murawy jego drużyna straciła dwie bramki (w drugiej i piątej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy), sama strzelając jedną (w 36. minucie).

Dodajmy, że przed zejściem na ławkę polski napastnik był w świetnej sytuacji do strzelenia gola. Miało to miejsce w 16. minucie, jednak piłka, po strzale Piątka, zamiast do siatki trafiła w poprzeczkę.

Dla Genoi był to ósmy mecz bez wygranej w Serie A.

Czy Jurić popełnił błąd, ściągając Piątka już w 30. minucie?