Premier League: Tottenham wygrał z Leicester i jest na podium

Bez niespodzianki na King Power Stadium. Tottenham Hotspur pokonał Leicester City 2:0 i plasuje się na 3. miejscu w tabeli Premier League.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Tottenhamu Hotspur PAP/EPA / KIERAN GALVIN / Na zdjęciu: radość piłkarzy Tottenhamu Hotspur
Pierwsza połowa była dość trudną przeprawą dla Kogutów, ale ich starania o gola wspaniale zwieńczył Heung-Min Son. Koreańczyk oddał cudowny strzał z dystansu i podkręcona piłka wpadła do siatki blisko okienka - poza zasięgiem rąk Kaspera Schmeichela.

Po zmianie szybko stało się jasne, że Lisy nawet tego meczu nie zremisują. W 58. minucie Son wcielił się w rolę asystenta i jego centrę szczupakiem sfinalizował Dele Alli.

Tottenham wygrał 2:0, ma aktualnie 36 pkt. (o dwa więcej niż Chelsea oraz Arsenal) i zajmuje 3. miejsce w tabeli Premier League. Do liderującego Liverpoolu drużyna Mauricio Pochettino traci pięć "oczek". Leicester natomiast jest 9.

Leicester City - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1) 0:1 - Heung-Min Son 45+1' 0:2 - Dele Alli 58'

Czy Tottenham zakończy sezon w pierwszej czwórce?