Damian Kądzior strzelił kolejnego gola dla Dinamo Zagrzeb (wideo)

Damian Kądzior zdobył gola dla Dinamo Zagrzeb w wyjazdowym meczu ligowym z Interem Zapresić. Zespół Polaka wygrał 2:0 i nadal pewnie przewodzi tabeli 1.HNL.

Kuba Cimoszko
Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb
Skrzydłowy reprezentacji Polski rozpoczął niedzielny pojedynek w podstawowym składzie. I to właśnie on otworzył jego wynik. W 22. minucie Kądzior oddał strzał sprzed pola karnego, który po rykoszecie przelobował bramkarza rywali.

To było 3 trafienie 26-latka w obecnym sezonie ligowym. Oprócz tego ma na swoim koncie 9 asyst, a także 2 gole w rozgrywkach o puchar kraju. Łącznie wystąpił już w 25 spotkaniach aktualnych mistrzów Chorwacji.

Kądzior zagrał w Zapresiciu 78 minut, a Dinamo wygrało ostatecznie 2:0. Drugą bramkę dla ekipy z Zagrzebia zdobył Bruno Petković, finalizując akcję Mario Situma i Petara Stojanovicia.

Po 17 kolejkach podopieczni Nenada Bjelicy mają 42 punkty i są liderem tabeli 1. Hrvatskiej Nogometnej Ligi. Ich przewaga nad drugą HNK Rijeka to 9 "oczek".

Inter Zapresic - Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:1)
0:1 - Damian Kądzior 22'
0:2 - Bruno Petković 61'

Czy Damian Kądzior powinien grać w podstawowym składzie reprezentacji Polski?