Bundesliga: wysoki triumf Borussii M'gladbach, duże emocje w Moguncji

W niedzielnych meczach 14. kolejki Bundesligi Borussia M'gladbach wygrała z VfB Stuttgart 3:0, a 1.FSV Mainz zremisował z Hannoverem 96 1:1.
Łukasz Witczyk
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach

Borussia M'gladbach długo męczyła się z walczącym o utrzymanie w Bundeslidze VfB Stuttgart. Pierwszą bramkę Zebry zdobyły dopiero w 69. minucie. Wtedy to Raffael wykorzystał podanie Floriana Neuhausa i pokonał bramkarza rywali. Strzelony gol dodał wiatru w żagle gospodarzom, którzy strzelili jeszcze dwie bramki.

Najpierw w 77. minucie gola zdobył Florian Neuhaus, któremu asystował Thorgan Hazard. Kilka chwil później było już 3:0 dla Borussii. Tym razem na listę strzelców wpisał się Benjamin Pavard. Mistrz świata popisał się niefortunną interwencją i skierował piłkę do własnej bramki.

Emocji nie zabrakło także w meczu w Moguncji. Już w 12. minucie ekipa Hannoveru 96 objęła prowadzenie po trafieniu Hendrika Weydandta. 1.FSV Mainz długo walczyło o to, by doprowadzić do wyrównania i gospodarzom udało się to dopiero w 89. minucie, gdy Daniel Brosinski zamienił rzut karny na gola.

W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry zespół z Moguncji zdobył gola i przez chwilę cieszył się z odwrócenia losów rywalizacji, ale ostatecznie po analizie systemu VAR trafienie nie zostało zaliczone.

Wyniki:

Borussia M'gladbach - VfB Stuttgart 3:0 (0:0)
1:0 - Raffael 69'
2:0 - Florian Neuhaus 77'
3:0 - Benjamin Pavard (sam.) 84'

1.FSV Mainz - Hannover 96 1:1 (0:1)
0:1 - Hendrik Weydandt 12'
1:1 - Daniel Brosinski (k.) 89'

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Borussia M'gladbach awansuje do europejskich pucharów?