38. kolejka Primera Division: Atletico w Lidze Mistrzów, Deportivo bez pucharów

Dzięki pewnej wygranej Atletico Madryt, piłkarze Los Rojiblancos ponownie zagrają w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tej sytuacji Villarreal musi się pogodzić jedynie z występami w Lidze Europejskiej. Również w tych rozgrywkach zagości Valencia, która pokonała Athletic Bilbao. W najgorszych humorach mogą być gracze Deportivo La Coruna, gdyż za siódme miejsce nic nie otrzymają.

W tym artykule dowiesz się o:

Atletico potrzebowało punktów w spotkaniu z Almerią, a zakończyło się na rozbiciu Andaluzyjczyków. Od pierwszej minuty zauważalna była przewaga gospodarzy, którzy z czasem coraz bardziej kontrolowali wydarzenia na boisku. Najpierw świetną akcją popisał się Sergio Aguero, a po chwili z główki wprost do siatki trafił Raul Garcia. Tuż po przerwie szóste z rzędu zwycięstwo Atletico przypieczętował Diego Forlan. Urugwajski supersnajper tym samym może być pewny korony króla strzelców La Liga, gdyż nikt już nie jest w stanie osiągnąć liczby 32 trafień.

Jedynie w przypadku porażki Atletico, szansę na czwartą pozycję miało Villarreal. Mimo to, piłkarze Żółtych Łodzi Podwodnych zmobilizowali się i pokonali na wyjeździe Mallorkę 3:2. Zwycięstwo gościom zapewnił duet Cani - Joseba Llorente, który brał udział we wszystkich golach Yellow Submarines.

Na szóstym miejscu pozostała Valencia. Nietoperze za sprawą dubletu Davida Villi pokonali Athletic Bilbao. Hiszpański napastnik tym samym zapewnił sobie trzecią lokatę w klasyfikacji najlepszych strzelców. Były gracz Sportingu Gijon w tym sezonie zgromadził 28 trafień.

Jednego gola do swojej kolekcji dołożył także Samuel Eto'o (łącznie 30 bramek). Kameruńczyk w końcówce uratował swojej ekipie remis z Deportivo La Coruna. W pierwszej połowie więcej dogodnych sytuacji miała ekipa z Galicji, która wciąż liczyła na ewentualny awans na szóstą pozycję. Przewagę udokumentowali trafieniem Rafaela Bodipo. W związku z wynikiem w spotkaniu Valencii, wiara gospodarzy w awans do europejskich pucharów malała. Wykorzystał to Eto'o, który w całym spotkaniu miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia swojego strzeleckiego dorobku.

Deportivo La Coruna - FC Barcelona 1:1 (1:0)

1:0 - Bodipo 30'

1:1 - Eto'o 89'

Valencia - Athletic Bilbao 2:0 (1:0)

1:0 - Villa 7'

2:0 - Villa 90'

Real Mallorca - Villarreal 2:3 (1:2)

0:1 - Cani 28'