Anglia: świetny mecz Pawła Wszołka, asysta Kamila Grosickiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Paweł Wszołek

Paweł Wszołek strzelił bramkę oraz dołożył asystę dla Queens Park Rangers. "Punktował" też Kamil Grosicki, który zanotował otwierające podanie przy golu dla Hull City.

Po ledwie czterech minutach Queens Park Rangers cieszyło się z prowadzenia, gdy z bliskiej odległości Paweł Wszołek skierował piłkę do siatki. Dla polskiego skrzydłowego to trzecie trafienie w The Championship i piąte w sezonie (w tym dwa w Pucharze Ligi). Wszołek wcześniej zdobył gola 1 grudnia w meczu z Hull City.

Middlesbrough kilka minut po zmianie stron doprowadziło do wyrównania. Szybko jednak gospodarze ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia, a Wszołek do bramki dołożył asystę (druga w TC). Ostatecznie QPR wygrało 2:1.

Dobry dzień miał również Kamil Grosicki. Polak obsłużył podaniem Fraizera Campbella, który w 12. minucie zdobył gola na 1:0. Jeszcze w pierwszej połowie Campbell podwyższył prowadzenie na 2:0 i takim też wynikiem zakończył się ten mecz. Dla Grosickiego była to druga asysta w tym sezonie w The Championship. Boisko opuścił w 74. minucie.

W "polskim" meczu Leeds United zrobiło kolejny krok w kierunku Premier League. Pokonało na wyjeździe Bolton Wanderers 1:0, a po 90 minut w obu drużynach zagrali Mateusz Klich (Leeds) i Paweł Olkowski (Bolton). Pawie awansowały na fotel lidera.

Tylko na ławce rezerwowych Ipswich Town siedział Bartosz Białkowski. Jego drużyna wygrała dopiero drugi mecz w sezonie, pokonując Wigan Athletic 1:0.

Czy Wszołek powinien dostać powołanie do reprezentacji Polski?