Primera Division: Messi z Albą rozmontowali Celtę. Kolejna wygrana Barcelony

FC Barcelona po ostatniej efektownej wygranej 5:0 z Levante, w dużo skromniejszych rozmiarach pokonała Celtę Vigo. Mistrzowie Hiszpanii po przeciętnym meczu zwyciężyli 2:0.

Michał Piegza
Lionel Messi (w środku), Ousmane Dembele (z lewej) oraz Jordi Alba (z prawej) PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Lionel Messi (w środku), Ousmane Dembele (z lewej) oraz Jordi Alba (z prawej)
Lider Primera Division FC Barcelona nie miał problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. Wyższość gospodarzy w potyczce z plasującą się w środku tabeli Celtą Vigo nawet przez moment nie podlegała dyskusji.

Piknikowa atmosfera z trybun przeniosła się na murawę. Dodatkowo mistrzom Hiszpanii spokoju dodał szybko zdobyty gol. W 10. minucie Lionel Messi dograł do Jordiego Alby, który odegrał piłkę w polu karnym Argentyńczykowi. Strzał Messiego odbił bramkarz, ale nie miał nic do powiedzenia przy dobitce Ousmane Dembele. Jedenaście minut później  mogło być 2:0. Do pustej bramki uderzał sprzed pola karnego Luis Suarez, piłkę sprzed linii wybił obrońca. Celta po raz pierwszy gospodarzom zagroziła w 24. minucie. Marc-Andre ter Stegen odbił strzał Maximiliano Gomeza. Chwilę przed przerwą prowadzenie Barcelony podwyższył Messi. Argentyńczykowi kapitalnie dogrywał najlepszy na boisku Alba.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Swoich szans starali się szukać goście. W 56. minucie niecelnie uderzał Brais Mendez. Klarowniejszą okazję mieli gospodarze, kiedy w 66. minucie w sytuacji sam na sam z Rubenem Blanco w bramkę nie trafił Suarez. Trzynaście minut przed końcem Celta mogła złapać kontakt bramkowy. Po rzucie rożnym w zamieszaniu najwięcej czujności zachował ter Stegen, który wspólnie z Nelsonem Semedo uratował zespół przed utratą gola. Głową uderzał Gomez. W doliczonym czasie z rzutu wolnego minimalnie chybił Messi.

Grająca na najniższym przełożeniu Barcelona bez problemów dowiozła prowadzenie do końca i w 2019 rok wejdzie jako lider Primera Division.

FC Barcelona - Celta Vigo 2:0 (2:0)
1:0 - Dembele 10'
2:0 - Messi 45'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Ivan Rakitić, Sergio Busquets (86' Carles Alena), Arturo Vidal (63' Arthur Mello) - Lionel Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele (68' Philippe Coutinho).

Celta Vigo: Ruben Blanco - Hugo Mallo, Nestor Araujo, David Costas, Robert Mazan - Brais Mendez, Okay Yokuslu (46' Stanislav Lobotka), Jozabed Sanchez, Sofiane Boufal (76' Pione Sisto) - Iago Aspas (52' Fran Beltran), Maximiliano Gomez.

Żółta kartka: Aspas (Celta).

Sędzia: Eduardo Prieto.

Real Betis - SD Eibar 1:1 (1:0)
1:0 - Sanabria 21'
1:1 - Orellana (k.) 72'

Atletico Madryt - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)
1:0 - Griezmann (k.) 56'

Athletic Bilbao - Real Valladolid 1:1 (1:0) 1:0 - Aduriz (k.) 45' 1:1 - Plano 90'