Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ryszard Komornicki stracił zaufanie działaczy FC Aarau

Ryszard Komornicki w latach 1984-1988 zagrał w 20 meczach w reprezentacji Polski. W swojej zawodniczej karierze występował m.in. w Górniku Zabrze (zdobył z nim cztery mistrzostwa kraju), FC Aarau oraz FC Wohlen. Po zakończeniu wyczynowej gry w futbol zajął się on pracą trenerską.
Wojciech Święch
Wojciech Święch

Przez jakiś czas Ryszard Komornicki był asystentem w FC Aarau. W tym klubie szkolił również młodzież. Poza tym dotychczas pracował też w FC Luzern, FC Solothurn, FC Zurych (rezerwy) i Kickers Luzerna. W 2006 roku Komornicki przez kilka miesięcy prowadził Górnika Zabrze. Jednak ze śląską drużyną rozstał się po konflikcie z częścią zawodników.

Na początku 2007 roku szkoleniowiec podpisał kontrakt z FC Aarau, gdzie zastąpił Ruediego Zahnera. W maju tego samego roku Komornicki został zwolniony, aby po niedługim czasie znowu objąć zespół, który w barażach uratował się przed degradacją z najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwajcarii. Komornicki za swoją pracę zbierał dobre opinie w miejscowych mediach. Na początku bieżącego roku polski trener był nawet wymieniany wśród kandydatów do objęcia TSV 1860 Monachium.

Teraz zakończyła się jego przygoda z zespołem FC Aarau (dwa sezony z rzędu wywalczył z nim 5. miejsce w Axpo Super League). Działacze klubu rozwiązali umowę z Komornickim z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Włodarze FC Aarau tłumaczą swoją decyzję faktem, iż w ostatnich miesiącach zaufanie pomiędzy stronami było coraz mniejsze, a "analiza perspektyw dalszej współpracy z Komornickim była mało obiecująca".

Następcą Polaka został jego dotychczasowy asystent, Jeff Saibene. Luksemburski szkoleniowiec podpisał roczną umowę z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
FC Aarau / sport1.de / inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×