Primera Division: Real Madryt dalej gubi punkty. Santi Cazorla wyprowadził Villarreal ze strefy spadkowej

Real Madryt nie najlepiej zaczął nowy rok. Królewscy nie utrzymali prowadzenia do ostatniego gwizdka i zremisowali 2:2 z Villarrealem. Dwukrotnie bramkarza Los Blancos pokonał 34-letni Santi Cazorla

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / Miguel Angel Polo / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Real miał prawo obawiać się czwartkowego spotkania przeciwko Villarrealowi. Historia pokazuje, że Los Blancos niezbyt udanie inaugurują nowy rok na stadionach rywali. A Żółta Łódź Podwodna pod wodzą nowego trenera, Luisa Garcii, liczyła na zaskoczenie rywala. Mimo że szkoleniowiec nie szczędził pochwał pod adresem najbliższego rywala.

Villarreal wybornie wszedł w spotkanie. W pierwszych minutach zadomowił się na na połowie przyjezdnych. Pod bramką Thibauta Courtoisa szczególnie aktywny był 19-letni Samuel Chukwueze. Nigeryjczyk jest jednym z objawień tego sezonu Primera Division. - Jest inny. W przeciwieństwie do niektórych młodych graczy, nie ma czasu na telefon. Imponuje mi to, jak ciężko pracuje na treningu. Nie minie dużo czasu, zanim umocni swoją pozycję. O ile utrzyma tę motywację i popęd - chwali Chukwueze Santi Cazorla.

Nastolatek już w trzeciej minucie urwał się Marcelo i oddał celny strzał na bramkę. Chwilę później Chukwueze asystował Cazorli. Doświadczony pomocnik wykorzystał dogranie kolegi z prawej strony i od razu uderzył na dalszy słupek. Courtois nie zdążył obronić.

W tym sezonie Królewscy rzadko kiedy wychodzili na prostą po tym, gdy jako pierwsi tracili bramkę. Jednak tym razem od razu ruszyli do odrabiania strat. Dopięli swego już w siódmej minucie, kiedy Karim Benzema uderzył głową po dośrodkowaniu Lucasa Vazqueza. Kilkanaście minut później piłkarzom Santiago Solariego udało się wyjść na prowadzenie. Toni Kroos udanie dośrodkował z rzutu wolnego, a swoje błędy w obronie odkupił Raphael Varane. Dosłownie chwilę wcześniej Francuz popełnił karygodną stratę piłki, która o mały włos nie zakończyła się golem.

Nie lepiej od niego spisał się przed przerwą Sergio Ramos. Kapitan Realu w samej końcówce pierwszej połowy sfaulował Chukwueze i miał szczęście, że nie dostrzegł tego ani arbiter główny, ani jego asystenci VAR. Pech za to nie opuszcza z kolei Garetha Bale'a. Walijczyk nie wyszedł na drugą połowę z powodu urazu. Musiał zmienić go Isco.

W drugiej połowie przyjezdni skupili się na utrzymaniu korzystnego wyniku. I to ich zgubiło. Częściej oddawali inicjatywę rywalom, niż sami ruszali pod bramkę Sergio Asenjo. Wyborną okazję miał w 65. minucie Vazquez. Hiszpan przejął piłkę i w pojedynkę popędził z atakiem. Minął kolejnych rywali, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz.

Zawodnikiem meczu zdecydowanie można nazwać Santiego Cazorlę. 34-letni weteran przesądził o remisie Villarrealu. W 82. minucie mimo niewielkiego wzrostu, celnie uderzył głową i zaskoczył Courtoisa. Belg w porównaniu do poprzednich spotkań, tym razem nie został bohaterem Realu.

Z kolei Villarreal ma co świętować. Żółta Łódź podwodna uciekła ze strefy spadkowej i znów może wierzyć w to, że utrzyma się w elicie.

Villarreal CF - Real Madryt 2:2 (1:2)
1:0 - Santi Cazorla 4'
1:1 - Karim Benzema 7'
1:2 - Raphael Varane 20'
2:2 - Santi Cazorla 82'

Villarreal: Sergio Asenjo - Miguel Layun, Alvaro Gonzalez, Victor Ruiz, Jaume Costa - Santiago Caseres (63' Karl Todo Ekambi), Pablo Fornals, Javi Fuego (82' Manu Trigueros), Santi Cazorla - Samuel Chukwueze, Gerard Moreno (68' Carlos Bacca).

Real: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Toni Kroos (86' Vinicius Junior), Casemiro, Luka Modrić (64' Fede Valverde) - Lucas Vazquez, Karim Benzema, Gareth Bale (46' Isco).

Żółte kartki: Gonzalez i Costa (Villarreal) oraz Casemiro i Ramos (Real).