Puchar Anglii: 0:7 zgłoś się. Tottenham rozgromił Tranmere Rovers

Tottenham nie miał problemów z awansem do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Anglii. Koguty potrzebowały czterdziestu minut, aby napocząć rywala. Później goście zaaplikowali Tranmere Rovers jeszcze sześć bramek i wygrali 7:0.

Michał Piegza
Tottenham Hotspur Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Tottenham Hotspur
W III rundzie Pucharu Anglii jedynie w 1. połowie Tottenham miał niewielkie problemy z występującą w Division Two (czwarty poziom rozgrywkowy) Tranmere Rovers. Gospodarze odpierali ataki Kogutów, sami szukając szans w nielicznych kontrach.

Długo wiele wskazywało na to, że przed przerwą gole nie padną. W końcu cios zadali jednak goście. I to jaki! W 40. minucie zawodnicy Tottenhamu przejęli piłkę przed polem karnym rywala. Futbolówka trafiła do Serge'a Auriera, a ten huknął nie do obrony z ok. 16 metrów. To była rzadkiej urody bramka.

Po zmianie stron gospodarze chcieli odrobić straty, ale szybko zaczęli marzyć o końcu spotkania. W 48. minucie hat-trick zaczął kompletować Fernando Llorente. Swojego drugiego gola dołożył Aurier, trafił również Heung-Min Son. Hiszpan trzy gole zdobył w przeciągu 24 minut. Kanonadę zakończył w 82. minucie, wprowadzony kwadrans przed końcem, Harry Kane.

W sobotę i niedzielę kolejne mecze III rundy rozgrywek o Puchar Anglii, a w poniedziałek odbędzie się losowanie par IV rundy.

Tranmere Rovers - Tottenham Hotspur 0:7 (0:1)
0:7 - Kane 82'

Skład Tottenhamu: Gazzaniga - Aurier, Foyth, Sanchez (79' Eyoma) - Walker-Peters, Alli, Skipp, Davies - Moura, Son (65' Marsh) - Llorente (75' Kane).

Żółta kartka: Banks (Tranmere).

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)