Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zbigniew Ziobro: To nie prokuratura jest winna, że Wisła Kraków upada!

- Prokurator nie jest od zajmowania się upadłością klubów - grzmi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Działa w ostateczności - dodaje. We wtorek policja weszła do siedziby Wisły Kraków i mieszkań jej byłych władz.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Zbigniew Ziobro PAP / Jakub Kamiński / Na zdjęciu: Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro broni się przed zarzutami, że prokuratura dopiero teraz zajęła się krakowskim klubem, gdy ten jest na skraju upadku. Minister na wtorkowej konferencji prasowej nieco oburzył się, gdy dziennikarz zapytał, dlaczego dopiero teraz organy ścigania wzięły się z Wisłę.

- Stawia pan zarzut, że to wina prokuratury, że Wisła upada. To nie jest rola prokuratora, żeby zajmować się każdą źle zarządzaną firmą w Polsce i ich upadłościami. Ich jest tysiące, a jeśli zaczniemy to robić, to TVN będzie pierwszą stacją, która powie, że prokurator poszerza władzę i ingeruje w procesy gospodarcze. Prokurator działa dopiero wtedy, gdy ma wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa - broni się Ziobro.

Minister zdementował, że śledztwo ws. niegospodarności w krakowskim klubie toczy się od miesięcy. - Zostało uruchomione dopiero 31 grudnia. I nie jest prawdą, że prokuratura nic nie robi - mówi. Jak dodaje, prokuratorzy wykonują kawał dobrej roboty, ale w sprawie bandytów związanych z Wisłą oraz ich możliwymi przestępstwami, jak handel narkotykami, czy zabójstwa. I w tych sprawach są już osoby aresztowane.

A sprawą niegospodarności w krakowskim klubie prokuratorzy zajęli się dopiero teraz, bo - jak przekonuje minister - wynikało to z dotychczasowych prowadzonych postępowań, w związku z doniesieniami medialnymi i brakiem działań innych organów nadzorczych. - To, że w Wiśle źle się dzieje do lat, że mogą być malwersacje finansowe, pokazuje postępowanie wszystkich organów czy to samorządowych, czy organów polskiej piłki, które na to się zgadzały i nie podejmowały żadnych działań. Żaden z tych organów nie kwapił się, aby złożyć zawiadomienie do prokuratury. Teraz prokuratorzy uznali, że są przesłanki, aby postępowanie uruchomić.

We wtorek rano policja weszła do siedziby Wisły Kraków i mieszkań byłych jej władz, między innymi byłej prezes Marzeny Sarapaty. Funkcjonariusze nie mieli zamiaru nikogo zatrzymać, chcieli tylko zabezpieczyć dokumenty. Prowadzą śledztwo w związku z trzema sprawami – TUTAJ WIĘCEJ.

Marzena Sarapata na razie jest nieuchwytna. W minionym tygodniu Komisja Licencyjna PZPN zawiesiła licencję Wisły Kraków na grę w Ekstraklasie. Do 10 stycznia nowy, tymczasowy zarząd klubu ma czas, aby wyjaśnić, co tak naprawdę się stało i kto jest obecnie oficjalnie właścicielem Wisły. Na koncie występującego w ekstraklasie klubu jest zaledwie 51 tys. złotych. Długi Wisły wynoszą ponad 40 mln złotych.

TUTAJ WSZYSTKO O WIŚLE KRAKÓW 


ZOBACZ WIDEO Sytuacja Wisły Kraków to telenowela. "Opuścisz jeden dzień i jesteś zagubiony"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10):
 • Allez Zgłoś komentarz
  Stanczyk sie stara ach, jak sie stara! A Ziobro wciska ciemnote. ciemny lud to kupi.
  • Marco Lar Zgłoś komentarz
   A kto. Dlaczego te wszystkie Dukaty Sarapaty i inne wynalazki są na wolności.
   • Kolunio Zgłoś komentarz
    Panie Ziobro... czyli chce nam Pan powiedzieć, że będąc z Krakowa nie słyszał Pan wcześniej o tzw. Miśku, który stoi na czele Sharksów? Czy chce nam Pan powiedzieć, że nic sie nie
    Czytaj całość
    dało wczesniej zrobić w kwestii walki z pseudokibicami w Krakowie? Bo jeśli tak to znaczy, że nic Pan o Krakowie nie wie. A Prokuratura zajmuje sie teraz Panem, którym zaczęła sie zajmować w 1998 roku... i dalej "pracuje". Brawo Panie Ziobro... jest Pan równie zaskoczony jak drogowcy śniegiem w zimie.
    • Tony Adam Zgłoś komentarz
     Klasyczny pingpong, który nie wnosi do sprawy nic. Jeżeli do tematu pt. "Wisła Kraków" potrzebny jest materiał w TV, aby ruszyło pospolite ruszenie, to o czym mowa. Skoro winni są
     Czytaj całość
     "sharksi", to dlaczego ich wódz jest osadzony. W ten sposób buduje się legendę "Miśka" i jemu podobnych. Dla wielu jest to "mesjasz", a działania powinny być odwrotne do tych, które się zastosowało. Jeżeli wszyscy twierdzą, że za całe zło odpowiada "Misiek", postawić faceta w roli prezesa i niech udowodni, że działa dla dobra klubu Wisła Kraków. Jak spartoli sprawę, będzie jednym z wielu, straci autorytet i byle kto może człeka lżyć. A jak pójdzie do ancla, to gościa wyprostują. Wisła to jeden z najstarszych polskich klubów, ale nie najstarszy. Najstarszy jest tylko Jeden... 1905 i każdy wie o kogo chodzi, ale jak trzeba poświęcić Wisłę dla oczyszczenia i przestrogi dla reszty, to trzeba...
     • henryabor Zgłoś komentarz
      Pierwszym i głównym odpowiedzialnym za upadek Wisły jest rozkoszny Boniuś! I to Boniuś powinien być wciągnięty na listę głównych podejrzanych u Ziobry. Mimo, że oczywiście nic i
      Czytaj całość
      nigdy o prawdziwej sytuacji tego klubu "nie wiedział". Wszak przecież na twitterze nie ćwierkali o tym! Ponadto do Marzenki wykonał aż ... dwa telefony?!
      • Lubuszanin. Zgłoś komentarz
       To wszystko wina Tuska.Tego mi zabraklo w wystapieniu pana procuratorro Ziobro.
       • LastZeal Zgłoś komentarz
        Moim zdaniem Pani prezes była do tego dopuściła. I ukradła swoje. Zarobiła i uciekła. W tej Polsce nawet sport niszczą nie tylko piłka nożna. Już nie mówię o państwowych prac.
        Czytaj całość
        Szkoda mi Wisły. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże polskiej lidze.
        • Don Diego de la Vega Zgłoś komentarz
         A kto wymaga od prokuratury zajmowania się upadłością klubu? Prokuraturę powinno raczej interesować, w wyniku jakiej działalności do tego upadku prawdopodobnie dojdzie. A mowa jest
         Czytaj całość
         działalności przestępczej, którą prowadzono w oparciu o struktury klubu. Zorganizowane grupy przestępcze to tematyka, która bezsprzecznie leży w kompetencjach prokuratury.
         • walsh75 Zgłoś komentarz
          Jasne... Jak się było w opozycji to wszystko dało się zrobić, a jak się jest u władzy to nagle nic w świetle prawa zrobić się nie da. I nieważne czy rządzą ci czy tamci- schemat
          Czytaj całość
          zawsze ten sam, a cwaniacy kradną i oszukują ludzi na potęgę!
          • mtay Zgłoś komentarz
           Oczyścić klimat wokół klubu i wyjaśnić wszelkie wątpliwości, oskarżyć i posadzić winnych. A na koniec odzyskać dobre imię i markę klubu, i po prostu przywrócić w końcu
           Czytaj całość
           normalność.
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×