Nowe informacje z Włoch o kontuzji Karola Linettego. Nie ma powodów do obaw

Już w 21. minucie pucharowego starcia Sampdorii z AC Milan boisko, z powodu urazu, musiał opuścić Karol Linetty. Na szczęście słowa trenera zespołu z Genui wskazują, że Polakowi nie stało się nic poważnego i szybko wznowi treningi.

Szymon Łożyński
Karol Linetty Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Karol Linetty
- Karol musiał opuścić boisko, ponieważ miał problemy z kostką. Mam jednak nadzieję, że już we wtorek będę miał go do dyspozycji na treningu - stwierdził Marco Giampaolo, cytowany przez portal sampnews24.com.

Tym samym Karol Linetty najprawdopodobniej będzie do dyspozycji szkoleniowca na najbliższy ligowym mecz Sampdorii. W niedzielę 20 stycznia o godz. 15 klub z Genui czeka wyjazdowe starcie z ACF Fiorentiną w 20. kolejce Serie A.

Z kolei w sobotę, w 1/8 finału Pucharu Włoch, Sampdoria po dogrywce przegrała u siebie 0:2 z AC Milan i odpadła z rozgrywek. Dwie bramki dla gości zdobył w 102. i 108 minucie Patrick Cutrone.

Łącznie w sezonie 2018/2019 Karol Linetty zagrał w 20 meczach Sampdorii (17 w Serie A i 3 w Pucharze Włoch). Polak strzelił jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)