KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wkrótce przetarg na wykonawcę stadionu dla Ruchu Chorzów

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie głównego wykonawcy stadionu Ruchu Chorzów. Niewielkie są szanse na to, aby prace szybko ruszyły.

Michał Piegza
Michał Piegza
stadion Ruchu Chorzów Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
Zgodnie z zapowiedziami sprzed niespełna roku powinna już trwać budowa stadionu przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie. Do tej pory nie ogłoszono jednak przetargu na wyłonienie głównego wykonawcy obiektu, na którym swoje mecze ma rozgrywać Ruch Chorzów.

Wciąż nie dokonano w projekcie poprawek wprowadzonych przez inżyniera kontraktu. Początkowo miało do tego dojść do końca października 2018 roku. Następnie termin przesunięto o miesiąc, ale również go nie dotrzymano. - Jeszcze nie ma końcowej wersji projektu z poprawkami. Temat posuwa się jednak do przodu - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Sport" prezes Centrum Przedsiębiorczości (odpowiada za budowę stadionu) Piotr Małecki. - Termin oddania projektu zostanie określony w najbliższym tygodniu. Zapadają ostateczne decyzje, które elementy projektu wymagają rzeczywistej aktualizacji. Niezależnie od tego, równolegle pracę rozpocznie komisja przetargowa - dodał.

Zgodnie z założeniami, w przeciągu dwóch miesięcy ma zostać ogłoszony przetarg na głównego wykonawcę stadionu. Można jednak spodziewać się, że żadna z firm nie będzie w stanie zbudować obiektu w podanej przez miasto (ok. 100 mln zł) cenie. Ponadto można spodziewać się odwołań, a wcześniej zapytań firm.

Zakładane rozpoczęcie prac budowlanych w połowie 2019 roku może się nie udać tym bardziej, że miasto wciąż ma zabezpieczonych jedynie kilka procent środków. - Do czasu ogłoszenia przetargu muszą zostać rozstrzygnięte dwa aspekty: techniczny i finansowy - wyjaśnił na koniec Małecki.

Obecny stadion przy Cichej 6 w Chorzowie otwarto w 1935 roku.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Co z przyszłością wyścigu?
W 2019 roku rozpocznie się budowa stadionu przy ulicy Cichej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
sportdziennik.pl / inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×