Ligue 1: zwycięstwo Girondins Bordeaux, Igor Lewczuk nie zagrał

W zaległym spotkaniu 17. kolejki Ligue 1 Girondins Bordeaux Igora Lewczuka wygrało na wyjeździe z Angers SCO 2:1. Polak nie pojawił się na boisku.

Szymon Mierzyński
Igor Lewczuk Newspix / Manuel Blondeau / Na zdjęciu: Igor Lewczuk
"Żyrondyści" zapewnili sobie pełną pulę dopiero w doliczonym czasie, a wcześniej mieli sporo szczęścia, bo choć w pierwszej połowie objęli prowadzenie, to po zmianie stron stracili gola, oprócz tego gospodarze zmarnowali jeszcze rzut karny (w 59. minucie Benoit Costil obronił płaski strzał Jeffa Reine-Adelaide).

Igor Lewczuk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. W obecnym sezonie 33-letni obrońca zaliczył 12 występów we wszystkich rozgrywkach (5 w Ligue 1).

Po wtorkowej wygranej Girondins Bordeaux ma 25 pkt. i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Angers SCO gromadzi 5 "oczek" mniej i jest 15.

Angers SCO - Girondins Bordeaux 1:2 (0:1)
0:1 - Samuel Kalu 31'
1:1 - Mateo Pavlović 64'
1:2 - Yann Karamoh 90+2'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli?