Kanonada w pierwszym sparingu Górnika Zabrze. Cypryjski II-ligowiec bez szans

Górnik Zabrze ma za sobą pierwszy sparing w trakcie zimowych przygotowań. Podopieczni Marcina Brosza pokonali II-ligowy cypryjski MS Anagennissi Derynias aż 8:0.

Łukasz Witczyk
piłkarze Górnika Zabre Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabre
Dla Górnika Zabrze był to pierwszy zimowy sprawdzian. Wypadł okazale, bowiem śląski zespół dominował od pierwszego gwizdka, ale klasa przeciwnika już przed meczem wskazywała na to, że będzie to jednostronny pojedynek. Dla Górnika był to trening strzelecki. Już w 6. minucie polski zespół objął prowadzenie po uderzeniu Szymona Żurkowskiego zza pola karnego.

Po kilku minutach było już 3:0, a obie bramki dla Górnika zdobył Jesus Jimenez. W pierwszej połowie strzelili jeszcze Igor Angulo oraz Walerian Gwilia. Dla Gruzina był to debiut w barwach Górnika, a w jego bramkowej akcji udział brał inny nowy nabytek - Mateusz Matras.

Po przerwie trener Marcin Brosz desygnował na boisko nowych jedenastu piłkarzy, którzy podwyższyli prowadzenie. W 79. minucie po stałym fragmencie gry bramkarza rywali pokonał Przemysław Wiśniewski, a po chwili Kamil Zapolnik wykorzystał dogranie Adriana Gryszkiewicza. Wynik spotkania ustalił Kacper Michalski.

MS Anagennissi Derynias - Górnik Zabrze 0:8 (0:5)

Skład Górnika Zabrze:
I połowa: Chudy (30' Bielica) - Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj, Matras, Smuga, Żurkowski, Gvilia, Jimenez, Angulo.

II połowa: Bielica (60' Loska) - Michalski, Wiśniewski, Matuszek, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz, Nowak, Urynowicz, Wolsztyński, Liszka, Zapolnik (87' Kiklaisz).

Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?