Sparingowo: Legia Warszawa przegrała z trzecioligową Alverca FC

Legia Warszawa przegrała 1:2 z Alverca FC w meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Portugalii. Honorowego gola dla aktualnych mistrzów Polski zdobył Mateusz Wieteska.

Kuba Cimoszko
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Alverca FC. Ten portugalski trzecioligowiec jest pierwszym zespołem, który pokonał Legię Warszawa w 2019 roku. Ostatni zespół Grupy C III Divisao wygrał 2:1.

Podobnie jak w poprzednich sparingach, Ricardo Sa Pinto wystawił dwa różne składy w obu połowach. W poprzednich dniach aktualni mistrzowie Polski pokonali jednak Clube Olimpico do Montijo (4:1) i Amora FC (2:0). Tym razem rotacje nie okazały się szczęśliwe.

Legia przebywa na zgrupowaniu na Półwyspie Troia od 7 stycznia. W piątek drużyna wraca na kilka dni do Polski. Później czeka ją drugi obóz w tym samym miejscu (22 styczeń - 2 luty).

Legia Warszawa - Alverca Futebol Clube 1:2
Bramkę dla Legii zdobył w 43. minucie Mateusz Wieteska.

Skład Legii:

I połowa: Cierzniak - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek - Agra, Antolić, Cafu, Szymański, Praszelik (Radović) - Carlitos

II połowa: Majecki - Kucharczyk, Remy, Pazdan, Rocha - Vesović, Astiz, Andres Martins, Hamalainen, Nagy - Kulenović

Czy Legia Warszawa obroni tytuł mistrzowski?