Kapitalny debiut polskiego bramkarza. Martin Kompalla obronił dwa rzuty karne w meczu Pucharu Finlandii

To był występ marzeń! Martin Kompalla obronił dwa rzuty karne w swoim debiutanckim meczu w Vaasan Palloseura. Zespół byłego młodzieżowego reprezentanta Polski wygrał 2:1 w spotkaniu Pucharu Finlandii z SJK Seinajoki.

Kuba Cimoszko
Martin Kompalla Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Martin Kompalla
26-latek powstrzymywał "jedenastki" rywali w obu połowach. Najpierw w 12. minucie odbił strzał Denysa Olijnyka i zapobiegł otwarciu wyniku przez przeciwników. Na kwadrans przed końcem spotkania zatrzymał zaś uderzenie Mehmeta Hetemaja, dzięki czemu gospodarze nie zdobyli gola kontaktowego.

26-latek mecz w Seinajoki rozpoczął w podstawowym składzie VPS. Dał się pokonać tylko raz, w końcówce. W zgodnej opinii kibiców, to dzięki jego postawie goście wygrali ostatecznie 2:1.

Kompalla to były młodzieżowy reprezentant Polski (U-18). Jest wychowankiem Borussii M'gladbach. Był także graczem VfL Bochum, a jesienią bronił barw SV Straelen, który występuje w niemieckiej lidze regionalnej.

Spotkanie na Wallsport Areena w Seinajoki zainagurowało tegoroczne rozgrywki o Puchar Finlandii. W I rundzie rywalizacja toczy się w grupach (Vaasan Palloseura znajduje się w pięciozespołowej grupie B - przyp. red.).

SJK Seinajoki - VPS Vaasan Palloseura 1:2 (0:1)
0:1 - Steven Morrissey 45'
0:2 - Steven Morrissey 67'
1:2 - Jeremiah Streng 80'

Czy słyszałeś wcześniej o Martinie Kompalle?