Bundesliga: remis w Berlinie, asysta Ondreja Dudy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: Alessandro Schoepf i Karim Rekik
PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: Alessandro Schoepf i Karim Rekik

W pierwszym meczu 19. kolejki Bundesligi Hertha Berlin zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2. Asystę przy jednej z bramek zaliczył Ondrej Duda.

Hertha Berlin miała szansę zbliżyć się do czwartego miejsca, które premiowane jest awansem do Ligi Mistrzów. Schalke 04 Gelsenkirchen notowane jest w dolnej połowie tabeli, ale to wciąż zespół, który może wywalczyć przepustkę do gry w Europie. Jednak piłkarze z Zagłębia Ruhry nie mogą sobie pozwolić na straty punktów.

Mecz w Berlinie lepiej rozpoczął się dla gości. W 17. minucie Jewhen Konoplianka wykorzystał dogranie Benjamina Stambouliego i strzałem z ponad dwudziestu metrów pokonał bramkarza. Gospodarze robili wszystko, by jeszcze przed przerwą wyrównać i udało im się to w 39. minucie za sprawą Marko Grujicia, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Ondrej Duda.

Sporo emocji dostarczyła końcówka pierwszej połowy. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Schalke 04 na prowadzenie wyprowadził Mark Uth. Jednak w czwartej doliczonej minucie wyrównał Vedad Ibisević, który wykorzystał dośrodkowanie Daviego Selke. W drugiej połowie gole nie padły, a obie ekipy miały szanse na to, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Hertha Berlin - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (2:2) 0:1 - Jewhen Konoplianka 17' 1:1 - Marko Grujić 39' 1:2 - Mark Uth 44' 2:2 - Vedad Ibisević 45+4'

Czy Hertha Berlin awansuje do europejskich pucharów?