"Kosztowna wpadka", "zasłużyli tylko na krytykę". Bayern pod ostrzałem

Bayern Monachium po porażce z Bayerem Leverkusen (1:3) znalazł się pod ostrzałem mediów. "Kosztowna wpadka", "zasłużyli na krytykę" - czytamy w niemieckiej prasie.

Dawid Borek
Dawid Borek
Kingsley Coman (z prawej) oraz Jonathan Tah (z lewej) PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Kingsley Coman (z prawej) oraz Jonathan Tah (z lewej)
Kiepsko wypadł Bayern Monachium w wyjazdowym meczu Bundesligi z Bayerem Leverkusen. Aptekarze w drugiej połowie konfrontacji z mistrzami Niemiec zdominowali Bawarczyków, ze stanu 0:1 wychodząc na prowadzenie 3:1. Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie. Bayern poniósł pierwszą w tym roku porażkę.

"Kosztowna wpadka Bayernu w walce o tytuł" - komentują dziennikarze spox.com, przypominając, że meczem w Leverkusen Bayern przerwał serię siedmiu ligowych zwycięstw. Dla mistrzów Niemiec była to ponadto pierwsza wyjazdowa porażka z Bayerem od czterech lat.

"Szok w Leverkusen. Borussia powiększa przewagę" - czytamy w nagłówku artykułu w sportbuzzer.de. Jako że Borussia Dortmund w sobotę zremisowała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt (1:1), Bayern w wyścigu po mistrzostwo Niemiec traci do BVB już siedem punktów.

"Bayern spartaczył mecz w Leverkusen" - rozpisują się żurnaliści abendzeitung-muenchen.de. "Dla Bayernu to pierwsza ligowa porażka od listopada. I to jak bardzo bolesna" - dodają.

"Zasłużyli na krytykę" - to z kolei wprowadzenie do wykazu not wystawionych piłkarzom Bayernu przez abendzeitung-muenchen.de. Robert Lewandowski otrzymał piątkę, a więc jedną z najniższych ocen (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). "Zdziałał niewiele" - piszą dziennikarze o polskim napastniku.

"Bayer zwiększył obawy Bayernu" - pisze serwis sportschau.de, porażkę Bayernu komentując krótko: "zaskakujące lanie w Leverkusen".

Czy porażka Bayernu w Leverkusen to dla ciebie zaskoczenie?