Brutalny faul w lidze kolumbijskiej. Julian Zea wyleciał z boiska po czterech minutach gry

Ten faul to temat numer jeden w kolumbijskich mediach sportowych. Julian Zea z Deportivo Cali brutalnie potraktował swojego rywala i po czterech minutach gry wyleciał z boiska.

Łukasz Witczyk
Julian Zea wyleciał z boiska po czterech minutach gry za brutalny faul Twitter / Julian Zea wyleciał z boiska po czterech minutach gry za brutalny faul
W 89. minucie Julian Zea pojawił się na boisku. Miał pomóc drużynie Deportivo Cali w końcówce. Jego zespół remisował 1:1 z Atletico Huila. Jednak po czterech minutach brutalnie potraktował jednego z rywali. Wślizgiem wszedł w nogi piłkarza Atletico. Na nagraniu wideo widać, że celem Zei na pewno nie była piłka.

Arbiter nie miał najmniejszych wątpliwości i wyrzucił piłkarza Deportivo z boiska. Zea był na nim zaledwie przez cztery minuty. Kolumbijskie media nazywają go największym brutalem od lat. Zawodnika czeka dyskwalifikacja, a decyzję o jej długości podejmą władze ligi kolumbijskiej.

Po trzech kolejkach Deportivo Cali ma w swoim dorobku cztery punkty i zajmuje siódme miejsce w tabeli. Z kolei drużyna Atletico Huila zdobyła dotychczas dwa "oczka", co daje jej czternaste miejsce.