Puchar Francji: Paris Saint-Germain wymęczyło awans do ćwierćfinału

Obrońca trofeum, Paris Saint-Germain, z problemami awansował do ćwierćfinału Pucharu Francji 2018/2019. Paryżanie w 1/8 finału dopiero pokonali po dogrywce FC Villefranche-Beaujolais (3:0).

Tomasz Rosiński
Edinson Cavani Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Edinson Cavani
Co oczywiste PSG było zdecydowanym faworytem starcia z III-ligowym FC Villefranche i potwierdziło to miano, uzyskując po trudnej przeprawie przepustkę do 1/4 finału PF.

W pierwszej połowie rywalizacji dość niespodziewanie za sprawą słabej postawy paryżan na boisku wiało nudą. Co prawda podopieczni Thomasa Tuchela mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale bili głową w mur złożony z defensorów gospodarzy.

W I odsłonie konfrontacji najlepszą i praktycznie jedyną okazję do strzelenia gola zmarnował w 13. minucie Moussa Diaby, który przestrzelił w sytuacji sam na sam. Ostatecznie przed przerwą bramka nie padła.

Po zmianie stron w dalszym ciągu trwały męczarnie paryskich zawodników, których nie ukróciło nawet wejście w 62. minucie znakomitego Kyliana Mbappe'a Lottina. PSG nie mogło przedrzeć się przez zasieki obronne i doszło do dogrywki.

Mocarze z Paryża dopięli swego dopiero w 102. minucie zawodów, a worek z golami otworzył Julian Draxler, któremu piłkę jak na tacy wyłożył Edinson Cavani.

W tym momencie gospodarze załamali się i w drugiej części dogrywki z łatwością dali sobie wbić dwie bramki. Ich autorami okazali się Moussa Diaby i Cavani, którzy podobnie jak Draxler posłali futbolówkę do "pustaka".