Ligue 1: Olympique Lyon przerwał długą serię Paris Saint-Germain bez porażki!

Paris Saint-Germain poniosło pierwszą porażkę w Ligue 1 od 12 maja 2018 roku, kiedy przegrało 0:2 z ekipą Stade Rennais. W hicie 23. kolejki PSG musiało na wyjeździe uznać wyższość Olympique'u Lyon (1:2).

Tomasz Rosiński
Leo Dubois (z lewej) i Juan Bernat (z prawej) PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Leo Dubois (z lewej) i Juan Bernat (z prawej)
Starcie lidera - PSG z trzecim w tabeli Olympique'm zapowiadało się bardzo ciekawie. Gospodarze chcieli postawić się wyżej notowanemu rywalowi i wykorzystać nieobecność w jego składzie kontuzjowanych Neymara oraz Marco Verrattiego, co im się udało zrealizować.

Sam początek rywalizacji nie zapowiadał późniejszych, ogromnych problemów mistrza Francji. Przyjezdni już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Julian Draxler zagrał świetne, otwierające drogę do bramki podanie, zaś Angel Di Maria pewnym strzałem po długim rogu pokonał Anthony'ego Lopesa.

I to by było na tyle ze strony podopiecznych Thomasa Tuchela, gdyż od tego momentu ton boiskowym wydarzeniom nadawali piłkarze OL, żywiołowo dopingowani przez miejscowych kibiców.

Zawodnicy prowadzeni przez Bruno Genesio co chwila gościli pod polem karnym paryskiego zespołu, a Alphonse Areola kilkukrotnie ratował swoją drużynę przed utratą gola (obronił strzały Bertranda Traore i Nabila Fekira). Jednakże golkiper gości w końcu skapitulował w 33. minucie konfrontacji po uderzeniu głową Moussy Dembele, któremu dośrodkował z prawego skrzydła Leo Dubois.

Paryżanie wyglądali na bezradnych i niedługo po zmianie stron otrzymali drugi cios. Thiago Silva powalił w "16" Traore, zaś "jedenastkę" na bramkę zamienił Fekir.

Wydawało się, że podrażnieni takim obrotem spraw gracze Paris Saint-Germain natychmiast zerwą się do szaleńczych ataków, ale tak się nie stało. Praktycznie niewidoczni byli najwięksi gwiazdorzy obrońców mistrzowskiego tytułu - Edinson Cavani i Kylian Mbappe Lottin, wobec czego PSG brakowało atutów w ofensywie.

Już do końca potyczki Olympique Lyon kontrolował boiskowe wydarzenia i wywalczył cenne trzy punkty do tabeli francuskiej ekstraklasy, przerywając tym samym serię 21 kolejnych meczów ekipy z Paryża bez porażki w lidze.