Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ważne porozumienie dla Ruchu Chorzów

Główni udziałowcy Ruchu, miasto Chorzów oraz firma Carbonex, zawarły istotne dla klubu porozumienie. Dzięki niemu Ruch może liczyć na stabilizację finansową.
Michał Piegza
Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

Działacze Ruchu Chorzów poinformowali, że podpisano ważne dla klubu porozumienie. Jego stronami są główni akcjonariusze: miasto Chorzów i Carbonex sp. z o.o. oraz spółka Ruch Chorzów S.A. Celem porozumienia jest zadeklarowanie finansowania klubu na poziomie pokrywającym obecne koszty jego funkcjonowania, określenie granic zaangażowania finansowego miasta, a także usystematyzowanie wiedzy na temat aktualnej sytuacji finansowej spółki.

Klub wyjaśnił, że miasto udzieliło spółce 2 mln zł pożyczki oraz zobowiązało się do zorganizowania przetargu na promocję przez sport (ostateczna kwota zostanie ustalona przez radnych w najbliższy czwartek). Z kolei firma Carbonex zadeklarowała, że jej zaangażowanie we współfinansowanie klubu w latach 2019 i 2020 będzie równe faktycznemu zaangażowaniu miasta Chorzów. - Jako miasto wielokrotnie wspieraliśmy klub mając na uwadze, że Ruch Chorzów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju, a wielu chorzowian jest jej wiernymi kibicami - skomentował, cytowany przez klubową stronę, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. - Porozumienie ma na celu określenie na jakim poziomie miasto może się jeszcze zaangażować oraz wyznaczenie sztywnych granic pomocy klubowi - dodał. - Porozumienie daje nadzieję na ustabilizowanie jej sytuacji finansowej - stwierdził prezes Ruchu Jan Chrapek. - Możemy spokojniej planować i prowadzić bieżącą działalność oraz realizować plan systematycznej poprawy finansów spółki, którą przejęliśmy w złej sytuacji prawnej i finansowej. Pożyczka pomogła nam uregulować bieżące płatności, w tym zaległości wobec piłkarzy i pracowników spółki. Niebawem zaczyna się sezon, a pożyczka sprawia, że spokojnie rozpoczniemy piłkarską wiosnę - zakończył działacz.

Ruch Chorzów przypomniał, że miasto równolegle prowadzi prace związane z budową nowego stadionu przy ulicy Cichej 6.

ZOBACZ WIDEO Michniewicz zadowolony z transferu Kownackiego. "W Sampdorii często był piątym wyborem"

Ruch Chorzów utrzyma się w II lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ruchchorzow.com.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×