Sandecja dołączyła do KSZO - podsumowanie 34. kolejki II ligi grupy wschodniej

Sandecja Nowy Sącz przed ostatnią serią spotkań miała teoretycznie największe szanse na wywalczenie bezpośredniego awansu do I ligi i dołączenie do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczni Roberta Moskala swojej okazji nie zmarnowali, zdobyli w Piotrkowie Trybunalskim trzy punkty i mogą teraz świętować awans na zaplecze ekstraklasy. W zupełnie innych nastrojach są w Wieliczce gdzie Górnik nie zagra nawet w barażach.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Sandecja dołączyła do KSZO

W I lidze w przyszłym sezonie zagrają zespoły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Sandecji Nowy Sącz. KSZO awans i mistrzostwo II ligi zapewnił sobie już w zeszłej kolejce. Nowosądeczanie potrzebowali w piątek zwycięstwa. Grali z Concordią Piotrków Trybunalski. Przed tym meczem piotrkowianie doznali sześciu kolejnych porażek z rzędu. Sandecja była faworytem spotkania i rozpoczęła zgodnie z oczekiwaniami. Już w 5. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Broźa. Gospodarzom grało się ciężko. Na dodatek w 28. minucie piłkę do własnej bramki skierował Przemysław Szulc, a tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Dariusz Gawęcki. Stało się jasne, że Sandecja awansu do I ligi z rąk już nie wypuści. Kolejną bramkę dla przyjezdnych zdobył doświadczony Piotr Bania, dla którego był to gol numer 14. w tym sezonie. Wtedy gospodarze się przebudzili i po upływie kwadransa zdobyli w ciągu minuty dwie bramki. Goście odpowiedzieli na to kolejnym trafieniem, a wynik spotkania ustalił w 87. minucie strzałem z rzutu karnego Hubert Górski.

Dramat Górnika, radość w Otwocku

W pogodni za Sandecją Nowy Sącz były dwa zespoły - Górnik Wieliczka oraz Start Otwock. Większość jednak uważała, że te dwa kluby będą walczyć jedynie o miejsce barażowe. W lepszej sytuacji byli piłkarze z Małopolski, którzy podejmowali u siebie ligowego średniaka Wigry Suwałki. Beniaminek z Otwocka grał u siebie z mistrzem z Ostrowca. W tabeli punkt więcej miał Górnik. Wieliczka zawiodła jednak swoich fanów. Górnik przegrał przed własną publicznością 0:1, a Start wygrał w takim samym stosunku i zagra w barażach. Bohaterem Otwocka został Krzysztof Kuźmińczuk.

Pewne zwycięstwo Olsztyna

Problemów ze zdobyciem trzech punktów nie miał OKS 1945 Olsztyn. Olsztynianie rozbili 4:0 Sokoła Aleksandrów Łódzki. Gospodarze mogą teraz żałować straconych punktów w trakcie sezonu bowiem w ostatecznym rozrachunku zajęli 4. miejsce i zdobyli tylko punkt mniej od Startu Otwock. Sokół mimo porażki nie musi grać w barażach o utrzymanie.

Mecz o przysłowiową pietruszkę odbył się w Wysokim Mazowieckiem. Ruch podejmował Przebój Wolbrom. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Większego znacznie dla układu sił w tabeli nie miał również mecz w Brzesku, w którym Okocimski bezbramkowo zremisował z Pelikanem Łowicz. Było to typowe spotkanie bez historii.

Z ligą żegna się Stal i ŁKS. Szansa dla Nidy

Z ligą co było wiadome już od dawna rozstaje się ŁKS Łomża. Młoda drużyna z Podlasia w rundzie wiosennej nie tylko nie zdołała zdobyć punktów, ale nie cieszyła się również po golu. W całym sezonie ŁKS stracił aż 108 bramek! Drugą drużyną, która rozstaje się z II ligą jest Stal Poniatowa. Piłkarze beniaminka przegrali w ostatniej kolejce u siebie z Kolejarzem Stróże 1:3. W tabeli wyprzedził ich zespół Nidy Pińczów, który rozbił 6:0 wspomniany ŁKS.

Dzięki tym trzem punktom Nida ma szansę na grę w barażach. Jest to zależne od tego jak rozstrzygną się losy barażów o grę w I lidze.

Pewne udziału w barażach o utrzymanie są za to zespoły, wymienionej już wcześniej, Concordii Piotrków Trybunalski oraz Jezioraka Iława i Hetmana Zamość. Te dwie ostatnie ekipy zagrały w piątek pomiędzy sobą. Ze zwycięstwa cieszyli się gracze Jezioraka. Pokonali oni Hetmana 3:1, mimo tego iż ten mecz bardzo źle się dla nich rozpoczął. W 3. minucie stracili bramkę po samobójczym trafieniu Tomasza Staniszewskiego. Później do siatki nadal trafiali tylko gospodarze, ale już do tej właściwej. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Drzystek, Łukasz Harmaciński i Tomasz Zakierski.

34. kolejka II ligi grupy wschodniej:

Concordia Piotrków Trybunalski - Sandecja Nowy Sącz 3:5 (0:2)
3:5 - Górski 87' (k.)

Górnik Wieliczka - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
0:1 - Makuszewski 64'

Start Otwock - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
1:0 - Kuźmińczuk 55'

OKS 1945 Olsztyn - Sokół Aleksandrów Łódzki 4:0 (0:0)
1:0 - Suchocki 46'
2:0 - Łukasik 54'
3:0 - Alancewicz 60'
4:0 - Spychała 90'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Przebój Wolbrom 1:1 (1:0)
1:0 - Kobeszko 38'
1:1 - Siedlarz 75'

Okocimski KS Brzesko - Pelikan Łowicz 0:0

Stal Poniatowa - Kolejarz Stróże 1:3 (0:2)

6:0 - Mika 70'

Jeziorak Iława - Hetman Zamość 3:1 (2:1)
0:1 - Staniszewski 3'
1:1 - Drzystek 32'
2:1 - Harmaciński 42'
3:1 - Zakierski 85'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!