Primera Division: FC Barcelona znowu zgubiła punkty. Ter Stegen uratował mistrza

Barcelona w Primera Division nie wygrała po raz drugi z rzędu. Po remisie z Valencią, mistrzowie Hiszpanii punkt przywieźli z Bilbao. Remis 0:0 z Athletic gościom uratował Marc-Andre ter Stegen.

Michał Piegza
Lionel Messi (FC Barcelona) w otoczeniu piłkarzy Athleticu Bilbao PAP/EPA / JAVIER ZORRILLA / Na zdjęciu: Lionel Messi (FC Barcelona) w otoczeniu piłkarzy Athleticu Bilbao
Po stracie punktów przez Atletico w derbach z Realem Królewscy zostali wiceliderem i rozpoczęli pogoń za Barceloną. Mistrzowie Hiszpanii nad najgroźniejszym rywalem mieli przed niedzielnym spotkaniem pięć punktów przewagi.

Barcelona była faworytem meczu, ale miała spore problemy. Przypomnijmy, że przed tygodniem zespół stracił dwa punkty w potyczce z Valencią. W niedzielny wieczór goście mogli przegrywać od 17. minuty. Strzał Markela Susaety na róg wybił Marc-Andre ter Stegen. Chwilę wcześniej, po drugiej stronie boiska, do końca za piłką pobiegł Luis Suarez. Iago Herrerin wybijając futbolówkę trafił Urugwajczyka w stopę, jednak piłka przeleciała obok słupka.

W 24. minucie pięknie nożycami uderzył Raul Garcia. Trafił w środek bramki, gdzie stał ter Stegen. Cztery minuty przed przerwą ponownie okazję miał Garcia. Pomocnik strzelał z pola karnego, piłka po nodze obrońcy wyszła na róg, ale arbiter nakazał wznowienie gry od bramki.

Po przerwie w końcu zaatakowali goście. Jednak Herrerin nie musiał wykazywać się bramkarskim kunsztem. Uderzenia piłkarzy Barcelony były najczęściej niecelne. Niewidoczny był Lionel Messi, bardzo słaby mecz notował Philippe Coutinho, podobnie Arturo Vidal.

Podobnie jak w 1. połowie, dogodniejsze okazje mieli gospodarze. W 65. minucie potężnie tuż obok słupka sprzed pola karnego huknął Mikel San Jose. Jeszcze lepszą sytuację zmarnował Inaki Williams, którego strzał osiem minut przed końcem fenomenalnie obronił ter Stegen. I to właśnie Niemcowi Barcelona może zawdzięczać, że do domu wróciła z punktem i nad Realem ma 6 "oczek" przewagi.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:0

Athletic Bilbao: Iago Herrerin - Oscar de Marcos, Yeray Alvarez, Inigo Martinez, Mikel Balenziaga - Benat Etxebarria (56' Mikel San Jose), Dani Garcia - Markel Susaeta (62' Iker Muniain), Raul Garcia, Yuri Berchiche - Inaki Williams (90' Kenan Kodro).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet (88' Thomas Vermaelen), Sergi Roberto - Arturo Vidal (64' Carles Alena), Sergio Busquets, Ivan Rakitić - Lionel Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho (75' Ousmane Dembele).

Żółte kartki: D. Garcia, de Marcos 2, Alvarez (Athletic) oraz Lenglet, Busquets (Barcelona).

Czerwona kartka: de Marcos (Athletic) /90+2', za dwie żółte/.

2:2 - Sarabia 90'

Czerwona kartka: Banega (Sevilla) /za dwie żółte, 84'/.

Deportivo Alaves - Levante UD 2:0 (1:0) 1:0 - Victor Laguardia 23' 2:0 - Jony 90+3'