Pogrom w lidze portugalskiej. Dwucyfrowe zwycięstwo Benfiki Lizbona!

Takie wyniki rzadko mają miejsce na piłkarskich boiskach. Benfica Lizbona w meczu ligi portugalskiej rozgromiła Nacional aż... 10:0! To drugi taki przypadek w XXI wieku.

Karol Wasiek
piłkarze Benfiki Lizbona Newspix / Zuma / Na zdjęciu: piłkarze Benfiki Lizbona
O tym meczu długo będą pamiętać kibice Benfiki Lizbona. Zespół prowadzony przez Bruno Lage rozgromił przed własną publicznością Nacional Funchal aż 10:0. Festiwal strzelecki gospodarze rozpoczęli już w 1. minucie. Bramkę zdobył Grimaldo.

Po 45. minutach Benfica prowadziła 3:0. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się po przerwie. W ciągu czternastu minut gospodarze zdobyli aż cztery bramki. Trafiali Felix, Pizzi, Ferro i Dias.

Po raz ostatni na tak wysokim poziomie wynik 10:0 miał miejsce dziewięć lat temu. Wtedy to PSV rozbiło u siebie Feyenoord. W tym sezonie dwie drużyny były blisko powtórzenia tego rezultatu. PSG pokonało Guingamp 9:0, z kolei City rozbiło Burton również 9:0.

Benfica tym okazałym zwycięstwem poprawiła sobie humory przed dwumeczem z Galatasaray Stambuł w ramach Ligi Europy. Pierwsze spotkanie już w najbliższy czwartek.

Benfica Lizbona - Nacional Funchal 10:0 (3:0)

1:0 - Grimaldo 1'
2:0 - Seferovic 21'
3:0 - Seferovic 27'
4:0 - Felix 50'
5:0 - Pizzi 54'
6:0 - Ferro 56'
7:0 - Dias 64'