Włoskie media rozpływają się w zachwytach nad Krzysztofem Piątkiem. "Nigdy nie przestanie zadziwiać"

"Wielkie show", "super Piątek" - takie tytuły pojawiają się w relacjach z meczu Atalanta Bergamo - AC Milan (1:3). Polski napastnik znowu oczarował włoskich dziennikarzy.

Robert Czykiel
Krzysztof Piątek PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Atalanta Bergamo prowadziła z Milanem 1:0, ale tylko przez trzynaście minut. Tuż przed przerwą wyrównującego gola strzelił Krzysztof Piątek. W drugiej połowie do kolekcji dołożył drugie trafienie, a mediolańczycy ostatecznie zwyciężyli 3:1. Polak został okrzyknięty największym bohaterem.

To o nim najwięcej piszą dziennikarze we włoskich mediach. Pomeczowe relacje są pełne pochwał pod adresem 23-letniego napastnika. "Tuttosport" zatytułował swój artykuł "Piątek, co za dublet". Autor tak opisał występ naszego rodaka.

"Piątek po raz kolejny był absolutnym bohaterem i nigdy nie przestanie zadziwiać. Polski napastnik zdobył sześć bramek w pięciu meczach w barwach Milanu, dwukrotnie zaliczając dublet. Ma niesamowite liczby".

"Wielkie show Piątka" czytamy z kolei w tytule na stronie telewizji Sky. Autor pomeczowej relacji nie ma wątpliwości, że to głównie dzięki Polakowi Milan zdobył trzy punkty.

"Wciąż Piątek, wciąż strzela gole i wciąż jest najsilniejszą bronią Milanu w walce o Ligę Mistrzów. Rossoneri zdobyli trzy punkty dzięki polskiemu "El Pistolero" i Calhanoglu" - czytamy na stronie Sky.

"Super Piątek", "Piątek i Calhanoglu dają ekstazę Milanowi" - to kolejne tytuły we włoskich mediach. Reprezentant Polski w każdej relacji jest uznawany za największego bohatera Rossonerich.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piątek będzie królem strzelców Serie A?