Serie A. Atalanta - AC Milan: To był popis Krzysztofa Piątka!

Krzysztof Piątek jest nie do zatrzymania i prowadzi AC Milan do Ligi Mistrzów. Polak jest w fenomenalnej formie, imponuje skutecznością. W sobotę strzelił 2 gole w wygranym przez AC Milan 3:1 meczu z Atalantą Bergamo.

Krzysztof Piątek PAP / Paolo Magni / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Po raz pierwszy ten swój pistolet odpalił tuż przed przerwą. AC Milan do tego czasu męczył się niesamowicie, przegrywał z Atalantą, ale Polak podał tlen. Jak jakiś akrobata złożył się do strzału stojąc tyłem do bramki i oczywiście pokonał bramkarza. Bo Piątek co ostatnio dotknie piłkę, ta wpada do bramki.

W 61. minucie po rzucie rożnym wyskoczył najwyżej, z impetem, przeskoczył kilku rywali i strzałem głową podwyższył na 3:1.

Polak w pięciu meczach dla Milanu, strzelił 6 goli. I w ogóle od początku sezonu, a zaczynał go w Genoi, strzela jak szalony. W lidze ma już 17 goli, a w sumie we wszystkich rozgrywkach aż 25. Nie było w polskiej piłce zawodnika, który z takim impetem wszedł do czołowej europejskiej ligi. - CZYTAJ WIĘCEJ.

Najtrudniejszy mecz

Oczekiwania wobec meczu nazywanego "małymi derbami Lombardii" były duże. Do tej kolejki to Atalanta była najskuteczniejszą drużyną w Serie A, też mierzy w Ligę Mistrzów. Dla Milanu miał to być najtrudniejszy mecz od tygodni, choć przecież niedawno grał już z wicemistrzem Włoch - Napoli.

I to właśnie gospodarze zaatakowali pierwsi i dominowali. Byli agresywni, na wiele piłkarzom Gennaro Gattuso nie pozwalali. W 33. minucie dopięli swego, gola na 1:0 strzelił Remo Freuler. Akcja bramkowa miała bohatera oraz antybohatera i żadnym z nich nie był Niemiec. Najlepiej zachował się Josip Ilicić, który utrzymał się w posiadaniu piłki między kilkoma mediolańczykami, a błąd popełnił Gianluigi Donnarumma, któremu nie udało się sparować futbolówki będącej na jego rękawicach.

Potem zaczął się już show Piątka, a Milan rozpędził się po jego pierwszym golu. Poszedł za ciosem już po przerwie i w 61. minucie prowadził 3:1. Bergamo zamilkło. Najpierw Hakan Calhanoglu huknął do sieci zza pola karnego, a następnie Krzysztof Piątek wyprzedził Duvana Zapatę i główkował do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Zobacz gole Krzysztofa Piątka w pojedynku z Atalantą!

W 68. minucie Polak zwolnił miejsce na boisku Patrickowi Cutrone. Gattuso znowu po jego golach, nie dał mu grać do końca. Dlaczego? Możliwe, że nie pozwala naszemu piłkarzowi za bardzo bujać w obłokach i ciągle go jednak tonuje. Jak kiedyś jego ojciec Władysław, a potem - co sam przyznawał - jego dziewczyna Paulina. - Czasem przygniata mnie do ziemi, nawet jak jest bardzo dobrze - mówił nam.

Teraz sam twardo stąpa po ziemi, choć po takich kapitalnych miesiącach może zawrócić się w głowie. Non stop powtarza, że liczy się dla niego tylko ciężka praca. I każdym meczem pracuje na to, aby czerwono-czarna część Mediolanu kochała go jeszcze bardziej.

Reprezentant Polski jest już wiceliderem klasyfikacji strzelców Serie A. Przed nim tylko wielki Cristiano Ronaldo (19 goli).

Atalanta BC - AC Milan 1:3 (1:1)
1:0 - Remo Freuler 33'
1:1 - Krzysztof Piątek 45'
1:2 - Hakan Calhanoglu 55'
1:3 - Krzysztof Piątek 61'

Atalanta: Etrit Berisha - Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Jose Luis Palomino - Hans Hateboer (65' Robin Gosens), Marten De Roon, Remo Freuler, Timothy Castagne - Alejandro Gomez (59' Dejan Kulusevski), Josip Ilicić - Duvan Zapata (78' Musa Barrow)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Lucas Paqueta (87' Diego Laxalt) - Suso (77' Samuel Castillejo), Krzysztof Piątek (68' Patrick Cutrone), Hakan Calhanoglu

Żółte kartki: De Roon (Atalanta) oraz Suso, Rodriguez (Milan)