Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Wielki wynik. Krzysztof Piątek wyprzedził Ibrahimovicia

Krzysztof Piątek strzelił już 17 goli w swoim pierwszym sezonie w Serie A. Polak goni tym samym wielkie legendy Serie A, jak Ronaldo czy Andrij Szewczenko, a już wyprzedził Zlatana Ibrahimovicia.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Sześć goli w pierwszych pięciu meczach Krzysztofa Piątka w barwach AC Milan to wynik robiący ogromne wrażenie na wszystkich kibicach Serie A. Rewelacyjna forma polskiego napastnika powoduje, że jest on poważnym kandydatem do wygrania klasyfikacji strzelców.

Polak ma tylko jedno trafienie straty do Cristiano Ronaldo. Już strzelonych 17 goli i tak stawia już naszego snajpera w gronie najlepszych napastników w historii rozgrywek ligowych we Włoszech.

Otóż tylko kilku zawodników strzeliło więcej bramek w swoim pierwszym sezonie w Serie A. Dzięki dwóm trafieniom w sobotni wieczór w Bergamo, Piątek już wyprzedził w tym zestawieniu słynnego Zlatana Ibrahimovicia.

Włoskie media oszalały na punkcie Krzysztofa Piątka

W sezonie 2004/2005 w pierwszym roku w Juventusie Szwed strzelił 16 bramek.

Teraz przed Piątkiem wielkie sławy Serie A. Najlepszym w historii debiutantem jest Luiz Nazario de Lima, czyli brazylijski Ronaldo (25 goli w Interze, 97/98). Jedno trafienie mniej ma Andrij Szewczenko (AC Milan, 1999/2000), a Carlos Tevez 19 (Juventus, 2013/2014).

Nie możemy jednak zapominać, że przed Polakiem jest też Ronaldo. Dla Portugalczyka to przecież też pierwszy sezon na Półwyspie Apenińskim.

Krzysztof Piątek nowym rekordzistą AC Milan!

ZOBACZ WIDEO Serie A: bezrobotny Szczęsny. Łatwe zwycięstwo Juventusu Turyn [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP!

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
calciomercato.com
Komentarze (9)
  • zorkin Zgłoś komentarz
    Hahaha kogo obchodzi co mówi drewno Skoro drewno idzie na ławę to będzie mieć bardzo łatwo
    • rensch56 Zgłoś komentarz
      Brawo Krzysztof!!!
      • ThorinS Zgłoś komentarz
        Czytam już czwarty artykół na WP i w każdym pisze że kp strzelił 17 bramek i traci jedna do CR7 podczas gdy Ronaldo ma ich 19. Wszystkich do szkoły trzeba by posłać z WP
        • Mati86i Zgłoś komentarz
          Przecież Ronaldo ma 19 trafień a Piątek 17 to jakim cudem dzieli ich jedna bramka,piszą sami nie wiedzą o czym...
          • Ricciardo Zgłoś komentarz
            Byłoby świetnie, gdyby utrzymał taką skuteczność i nawet nie, żeby po dwie bramki strzelał, ale zawsze co najmniej jedną... lub po prostu w takim, czy innym rozkładzie zdobył te
            Czytaj całość
            kolejne 9 w pozostałych 14 kolejkach.
            • Fredrik Nil Zgłoś komentarz
              Ciekawe kto ustanowi rekord Ronaldo czy Piątek?.
              • Chris Holder puknął G. Mahlberga Zgłoś komentarz
                Zdecydujcie się czy ma 1 czy 2 gole straty do ronaldo. Żaden redaktorzyna tego nie ogarnia? Co artykuł to zmiana.
                Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                ×
                Sport na ×