Krzysztof Piątek nowym rekordzistą Milanu. Nikt tak szybko nie strzelił sześciu bramek

Legendarny Gunnar Nordahl był - jak do tej pory - najszybszym zdobywcą sześciu goli w barwach Milanu. Krzysztof Piątek znacznie poprawił jego osiągnięcie.

Robert Czykiel
Krzysztof Piątek (z prawej) Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (z prawej)
Rzadko się zdarza, by ktoś tak szybko podbił serca kibiców. Krzysztof Piątek  w styczniu przeszedł z Genoi do Milanu. W barwach nowego klubu zdążył rozegrać pięć spotkań (cztery w Serie A i jedno w Pucharze Włoch), a to wystarczyło, by strzelił sześć goli.

Krzysztof Piątek nie zacznie wyskakiwać z lodówki. "Januszom jego nazwisko niewiele mówi" >>

Reprezentant Polski w ten sposób ustanowił nowy rekord klubu z Mediolanu. Jest teraz najszybszym strzelcem sześciu bramek. Potrzebował na to zaledwie 310 minut.

Dotychczasowym rekordzistą był Gunnar Nordahl. Słynny Szwed dokonał tej sztuki w 419 minut, a więc Piątek zdetronizował go w wielkim stylu. Trzeci Mario Balotelli na pierwszych sześć bramek potrzebował 433 minuty.

Włoskie media zwracają uwagę na jeszcze jedną statystykę. "El Pistolero" po transferze do Milanu oddał zaledwie 18 strzałów. To pokazuje, że nasz rodak jest niezwykle skuteczny.

Włoskie media rozpływają się w zachwytach nad Krzysztofem Piątkiem. "Nigdy nie przestanie zadziwiać" >>

Piątek w sobotę (16.02) strzelił dwie bramki w meczu z Atalantą Bergamo (3:1). Obecnie jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Serie A, a do pierwszego Cristiano Ronaldo traci dwa gole.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)