II liga: zaskakująca porażka Radomiaka. Kanonady Rozwoju i Olimpii Grudziądz

Lider II ligi Radomiak przegrał z ostatnią w tabeli Olimpią Elbląg. Rozwój rozgromił Siarkę, a Olimpia Grudziądz Skrę. Derby Mazowsza dla Pogoni. Sporo działo się w pierwszych wiosennych meczach.

Michał Piegza
Od pierwszego wiosennego meczu piłkarze II ligi imponują skutecznością. W sobotnich potyczkach padły 23 gole.

Najefektowniej wygrał Rozwój. Katowiczanie na własnym stadionie 6:0 rozgromili Siarkę. Było to spotkanie drużyn, które przed potyczką dzieliły zaledwie trzy punkty. Dzięki wygranej zespół z Katowic-Brynowa uciekł tarnobrzeżanom na 6 "oczek". Już chyba mało kto pamięta, że na początku sezonu Siarka plasowała się w czubie tabeli.

Sześć bramek padło również w spotkaniu Stali Stalowa Wola z Błękitnymi. W Boguchwale kibice obecni na meczu przeżyli sporo emocji. Do przerwy gospodarze prowadzili dwoma golami, ale w 2. połowie goście zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało do graczy ze Stalowej Woli. W 78. i 79. minucie Stal zdobyła dwie bramki i wygrała 4:2.

Ze zmiennym szczęściem grały zespoły walczące o awans. Elana Toruń długo męczyła się w Rybniku, ale w końcu przełamała obronę ROW-u i zwyciężyła 1:0. Efektowniejsze zwycięstwo odniosła z kolei Olimpia Grudziądz. Spadkowicz z I ligi grał na sztucznej murawie w Częstochowie ze Skrą. Gospodarze w trwającym sezonie u siebie przegrali do tej pory tylko raz. W sobotę goście nie dali im szans, wygrywając aż 4:0. Punkty zdobył także GKS Bełchatów, 1:0 pokonując Ruch Chorzów.

Potknął się lider. Radomiak grał na boisku ostatniej w tabeli Olimpii. Do przerwy zespół z Elbląga prowadził 2:0. Radomiak po zmianie stron zdołał jedynie zdobyć kontaktowego gola. Jeśli w niedzielę swój mecz w Wejherowie z Gryfem wygra Widzew, wówczas to łodzianie zostaną liderem 2. ligi.

Cenne zwycięstwo w derbach Mazowsza odniosła Pogoń. Zespół z Siedlec 2:0 w Pruszkowie pokonał Znicz i wydostał się ze strefy spadkowej. Oba zespoły wiosną czeka walka o zachowanie ligowego bytu.

Wyniki sobotnich spotkań:

Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:4 (0:2)
0:1 - Alves 17'
0:2 - Skibicki 23'
0:3 - Ruiz 69'
0:4 - Kita 71'

ROW 1964 Rybnik - Elana Toruń 0:1 (0:0)
0:1 - Kozłowski 57'

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 4:2 (2:0)
1:0 - Trubecha 11'
2:0 - Jarosz 45'
2:1 - A. Kwiatkowski 57'
2:2 - Sanocki 69'
3:2 - Trąbka 78'
4:2 - Mroziński 79'

Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)
0:1 - Wiktoruk 42'
0:2 - Bochnak 54'

Rozwój Katowice - Siarka Tarnobrzeg 6:0 (4:0)
1:0 - Lazar 3'
2:0 - Łączek (k.) 18'
3:0 - Musiolik 37'
4:0 - Andrzejczak 45'
5:0 - Musiolik 53'
6:0 - Łączek (k.) 90'

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 2:1 (2:0)
1:0 - Fidziukiewicz 32'
2:0 - Bojas (k.) 44'
2:1 - Karwot 62'

Czerwona kartka: Jakubik (Radomiak) /90+5', za dwie żółte/.

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
1:0 - Ryszka 30'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!