Kontuzja Sebastiana Szymańskiego. "Wyglądało to groźnie"

Kibice Legii Warszawa wstrzymują oddech. Utalentowany Sebastian Szymański doznał groźnie wyglądającej kontuzji w piątkowym meczu z Miedzią (2:0). - Wyglądało to groźnie - mówi Mateusz Wieteska.

Maciej Siemiątkowski
Sebastian Szymański Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Sebastian Szymański doznał groźnej kontuzji w 50. minucie spotkania z Miedzią Legnica. 19-letni pomocnik walczył o piłkę w polu karnym z Bozo Musą. Bośniak przepchnął rywala i niefortunnie stanął na jego kolanie. Szymański nie mógł podnieść się z boiska, opuścił boisko na noszach.

Legia Warszawa wstrzymuje oddech i czeka na wyniki badań. - Pierwsze informacje są takie, że legionista może mieć uszkodzone więzadła w kolanie. Więcej szczegółów dowiemy się po dokładnych badaniach - czytamy na portalu legionisci.com.

Szymański to podstawowy zawodnik w drużynie Ricardo Sa Pinto. Do tego jest młodzieżowym reprezentantem Polski i latem ma szansę zagrać na Mistrzostwach Europy U-21.

- Wydaje mi się, że nie było tam rzutu karnego, ale wyglądało to groźnie. Mam nadzieję, że nie będzie to długa przerwa, bo wiemy, że jest dla nas ważnym zawodnikiem. Widziałem go chwilę po meczu. W najbliższych dniach przejdzie badania i trzymamy kciuki, żeby nie było to nic poważnego - mówi kolega z drużyny, obrońca Mateusz Wieteska.

Wojskowi w piątek wygrali z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy 2:0. Warszawianie są wiceliderem Lotto Ekstraklasy i tracą cztery punkty do pierwszej Lechii Gdańsk, która w poniedziałek zagra z Zagłębiem Lubin.

Czy Szymański to obecnie największy talent w Legii?