Dramat podczas meczu ekstraklasy w Afryce. Nie żyje Herman Tsinga, piłkarz z Gabonu

Podczas meczu pierwszej ligi gabońskiej Akanda FC - Missile FC doszło do tragedii. 30-letni napastnik Herman Tsinga miał zawał serca i zmarł w drodze do szpitala.

Michał Jankowski
Podczas meczu pierwszej ligi gabońskiej Akanda FC - Missile FC doszło do tragedii Twitter / materiały prasowe/Twitter / Podczas meczu pierwszej ligi gabońskiej Akanda FC - Missile FC doszło do tragedii

W 23. minucie meczu Akanda FC - Missile FC Hernan Tsinga upadł na murawę. Momentalnie na boisku pojawił się sztab medyczny, a po chwili karetka pogotowia. Napastnik gospodarzy zmarł jednak w drodze do szpitala.

Czytaj również: Masakra w Turcji. Piłkarz ranił żyletką kilku rywali podczas meczu

W internecie można znaleźć nagranie, gdy lekarze próbują ocalić życie Hermana Tsingi. Według doniesień lokalnych mediów karetka nie była jednak wyposażona w defibrylator oraz maskę tlenową.

Był to drugi mecz ligi gabońskiej po ośmiomiesięcznej przerwie, która wynikała z braku sponsora.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Akanda FC 2:1. Nikt jednak nie miał powodów do świętowania. W Gabonie często dochodzi do tragedii na boiskach piłkarskich.

Czytaj również: San Siro zniknie z powierzchni ziemi. Zabytkowy stadion zostanie zburzony