Bundesliga: kolejna porażka Fortuny Duesseldorf z Eintrachtem Frankfurt. Dobry występ Kamińskiego, uraz Kownackiego

Szczęście Marcina Kamińskiego, pech Dawida Kownackiego. Ten pierwszy był jednym z najlepszych na boisku w przegranym przez Fortunę Duesseldorf meczu z Eintrachtem Frankfurt (0:3). Natomiast ten drugi już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko.

Tomasz Rosiński
Marcin Kamiński Getty Images / Jorg Schuler / Na zdjęciu: Marcin Kamiński
Eintracht, który nie przegrał 10 ostatnich spotkań we wszystkich rozgrywkach (4 zwycięstwa, 6 remisów), był zdecydowanym faworytem starcia z Fortuną. Tym bardziej, że dwie ostatnie konfrontacje tych drużyn zakończyły się pewnymi triumfami zespołu z Frankfurtu (7:1, 3:1). Gospodarze przystępowali do rywalizacji w dobrych humorach, po tym jak niedawno udało im się ograć Schalke 04 Gelsenkirchen (4:0) i 1.FC Nuernberg (2:1).

Potyczka mogła się rozpocząć znakomicie dla gospodarzy. W 2. minucie Dawid Kownacki otrzymał prostopadłe podanie od Dodiego Lukebakio i w sytuacji sam na sam pokonał Kevina Trappa. Jednakże sędzia Robert Hartmann tej bramki nie uznał, gdyż wcześniej Belg miał zagrać piłkę ręką.

Na tym pech blisko 22-letniego reprezentanta Polski się nie skończył, ponieważ szesnaście minut później musiał on opuścić boisko z powodu urazu (najprawdopodobniej kontuzja mięśniowa).

Po zejściu Kownackiego z murawy podopieczni Friedhelma Funkela mieli sporo problemów w ofensywie i praktycznie nie zagrażali bramce strzeżonej przez Kevina Trappa. Natomiast udanie defensywą ekipy z Duesseldorf kierował Marcin Kamiński i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niedługo po zmianie stron zaspała defensywa Fortuny Duesseldorf, a przede wszystkim bramkarz Michael Rensing, który powinien się lepiej zachować przy straconym golu.  Z prawej strony pola karnego dośrodkował Jonathan de Guzman, natomiast piłkę głową do bramki skierował Goncalo Paciencia.

Oliver Fink oraz spółka ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu i w 61. minucie mogli, a według wielu ekspertów nawet powinni mieć rzut karny po zagraniu piłki ręką we własnej "16" przez Martina Hintereggera. Jednak arbiter po wideoweryfikacji (VAR) uznał, że gospodarzom nie należy się "jedenastka". Przy linii bocznej szalał trener Friedhelm Funkel, który został upominany przez sędziego (ten zagroził mu odesłaniem na trybuny).

Szkoleniowiec Adi Hutter, widząc, że rywale coraz bardziej naciskają na prowadzoną przez niego drużynę, w 72. minucie postanowił posłać do boju Sebastiena Hallera (zmienił Lukę Jovicia). Ten odwdzięczył mu się dwoma trafieniami w doliczonym czasie gry i pogrążył Fortunę. Szczególnie pierwsza bramka Francuza mogła się podobać, który w sytuacji sam na sam zabawił się z Rensingiem i posłał futbolówkę do siatki.

W następnej kolejce Fortuna Duesseldorf zmierzy się z VfL Wolfsburg (sobota, 16 marca 2019 r., godz. 15:30).