The Championship: Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds United, pewne zwycięstwo zespołu reprezentanta Polski

Mateusz Klich z kolejną bramką w The Championship. Tym razem reprezentant Polski strzelił gola dla Leeds United w wygranym starciu z Reading FC (3:0).

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich i piłkarze Leeds United Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich i piłkarze Leeds United
Ekipa z Leeds od początku sezonu walczy o bezpośredni awans do Premier League i teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota. Podopieczni Marcelo Bielsy byli faworytami potyczki The Royals, którzy w obecnych rozgrywkach chcą uniknąć spadku.

Klich w 14. minucie otworzył wynik konfrontacji z zespołem z Reading. Polak wykorzystał podanie od Luke'a Aylinga i płaskim strzałem z około 11 metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji Damiana Martineza. To 8. trafienie polskiego pomocnika, a na swoim koncie ma także 7 asyst.

Jeszcze przed przerwą dwukrotnie piłkę do siatki rywala posłał Hiszpan Pablo Hernandez. W drugiej połowie konfrontacji więcej bramek nie padło i Leeds United wywalczyło kolejne ważne trzy punkty, dzięki czemu awansowało na pozycję lidera (Norwich City swoje spotkanie rozegra w środę, a przeciwnikiem będzie Hull City Kamila Grosickiego).

Natomiast na drugim biegunie znajdują się drużyny Pawła Olkowskiego oraz Bartosza Białkowskiego, czyli Bolton Wanderers (przedostatnia pozycja) i Ipswich Town (ostatnia lokata), które walczą o utrzymanie.

We wtorkowy wieczór Bolton przegrał przed własną publicznością z Sheffield Wednesday 0:2, zaś zespół Ipswich zremisował na wyjeździe z Bristolem City 1:1. Polacy rozegrali całe mecze.

The Championship, 37. kolejka:

Reading FC - Leeds United 0:3 (0:3)
0:1 - Mateusz Klich 14'
0:2 - Pablo Hernandez 22'
0:3 - Pablo Hernandez 43'

*Mateusz Klich (Leeds United) grał do 74. minuty meczu.

Bolton Wanderers - Sheffield Wednesday 0:2 (0:1)
0:1 - Steven Fletcher 44'
0:2 - Rolando Aarons 59'

*Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) rozegrał cały mecz.

Bristol City - Ipswich Town 1:1 (1:0)
1:0 - Adam Webster 32'
1:1 - Lloyd Kelly 68' (sam.)

*Bartosz Białkowski (Ipswich Town) rozegrał cały mecz.

24. Ipswich Town 37 3 14 20 29:61 23

Czytaj też: -> Premier League: Liverpool FC nie zachwycił, ale wygrał z Burnley FC przed meczem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów -> Młodzi polscy trenerzy na stażu u mistrza Marcelo Bielsy

Czy Leeds United (Mateusz Klich) awansuje do Premier League?