The Championship: asysta Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki zaliczył asystę w przegranym meczu Hull City z Norwich City (2:3). Reprezentant Polski na boisku pojawił się jednak dopiero w drugiej połowie.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki Getty Images / Mark Robinson / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Kamil Grosicki pierwszy raz od 6 października usiadł na ławce rezerwowych w The Championship. Hull City rywalizowało na wyjeździe z liderem ligi Norwich City i o mały włos, a sprawiłoby niespodziankę. Grosicki na murawie zameldował się w 72. minucie, gdy Tygrysy przegrywały 1:3. Tuż przed końcem spotkania po dośrodkowaniu Grosickiego gola głową zdobył Chris Martin.

Dla 30-latka była to już dziewiąta asysta w bieżącym sezonie The Championship i szósta w 2019 roku. Hull zajmuje 13. miejsce po 36. kolejkach.

10 minut w barwach Queens Park Rangers rozegrał Paweł Wszołek. Jego drużyna przegrała przed własną publicznością z Rotherham United 1:2.

Grosicki przed przyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski zagra jeszcze jeden mecz. W sobotę czeka go domowe starcie z QPR. Początek o godzinie 16.