Premier Liga: Lokomotiw Moskwa ograł Anży Machaczkała, cały mecz Grzegorza Krychowiaka

Lokomotiw z pierwszym zwycięstwem w Premier Lidze w 2019 roku. W spotkaniu 19. kolejki mistrzostw Rosji, zespół z Moskwy, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, pokonał na wyjeździe Anży Machaczkała 2:0. Reprezentant Polski rozegrał cały mecz.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W niedzielny wieczór Lokomotiw Moskwa chciał się zrehabilitować za ubiegłotygodniową wpadkę z Krylją Sowietow Samara (2:2) i ograć na wyjeździe Anży, co mu się udało zrealizować.

Bardzo dobrze tego dnia wyglądała współpraca Jeffersona Farfana z Fiodorem Smołowem, którzy poprowadzili gości do pewnego triumfu.

Wynik rywalizacji w 22. minucie otworzył Peruwiańczyk, który otrzymał długie podanie od Smołowa, pobiegł z piłką na bramkę rywala i na wślizgu pokonał Jurija Djupina.

Moskiewska ekipa miała dużą optyczną przewagę, którą udokumentowała drugim golem dopiero w 80. minucie. Wówczas świetną, indywidualną akcją popisał się Fiodor Smołow, który przedryblował dwóch rywali i trafił do siatki.

Po tej wygranej Lokomotiw Moskwa (9 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek) ma na swoim koncie 32 punkty i zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do Zenitu Sankt Petersburg (lider) traci 8 "oczek".