Bundesliga: siedem goli w Wolfsburgu, trwa kryzys Schalke 04 Gelsenkirchen

Aż siedem bramek padło w meczu 26. kolejki Bundesligi pomiędzy VfL Wolfsburg i Fortuną Duesseldorf. Gospodarze wygrali 5:2, a hat-trick skompletował Wout Weghorst. Kolejną porażkę zaliczyło Schalke 04 Gelsenkirchen.

Łukasz Witczyk
Wout Weghorst (z prawej) PAP/EPA / Peter Steffen / Na zdjęciu: Wout Weghorst (z prawej)
VfL Wolfsburg wykonał kolejny krok do tego, by walczyć o awans do europejskich pucharów. Co prawda pierwszą bramkę zdobyli piłkarze Fortuny Duesseldorf, kiedy to w 30. minucie akcję beniaminka na gola zamienił Kaan Ayhan. Po chwili jednak Wilki wyrównały po trafieniu Admira Mehmediego.

Druga połowa to już popis Wouta Weghorsta. 26-letni Holender skompletował hat-tricka i poprowadził swój zespół do wysokiej wygranej. W ciągu pięciu minut Wilki strzeliły trzy bramki, z czego dwie strzelił właśnie Weghorst. Fortunę stać było jedynie na gola na 4:2, którego strzelił Benito Raman. W 88. minucie Weghorst zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Całe spotkanie dla gości rozegrał Marcin Kamiński.

Trwa kryzys Schalke 04 Gelsenkirchen. Ubiegłoroczny wicemistrz Niemiec musi skupić się na walce o utrzymanie. W sobotę zespół ten przegrał przed własną publicznością z RB Lipsk. Jedyną bramkę dla ekipy spod znaku czerwonego byka zdobył Timo Werner. Tym samym Schalke ma już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Punktami podzieliły się VfB Stuttgart i TSG 1899 Hoffenheim. W 42. minucie gola dla gości strzelił Andrej Kramarić. Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat i zdołali strzelić gola na 1:1 w 66. minucie. Do siatki trafił Steven Zuber.

Emocji nie zabrakło w starciu pomiędzy FC Augsburg i Hannoverem 96.  Już w 8. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Hendrika Weydanta. Do przerwy gole już nie padły, ale po zmianie stron miejscowi zdołali odwrócić losy rywalizacji. Sygnał do walki dał w 65. minucie Sergio Cordova, a później z goli cieszyli się jeszcze Jonathan Schmid i Andre Hahn.