Premier Liga: Lokomotiw Moskwa ograł FK Krasnodar. Zagrał Grzegorz Krychowiak, na ławce rezerwowych był Maciej Rybus

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej) i  Cedric Teuchert
Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej) i Cedric Teuchert

Lokomotiw Moskwa pokonał 1:0 FK Krasnodar w meczu 20. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. 90 minut w zespole zwycięzców zagrał Grzegorz Krychowiak, a całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądał Maciej Rybus.

Stawką starcia w stolicy Rosji była trzecia pozycja w tabeli. Jedyny gol padł w 69. minucie spotkania, kiedy Anton Miranczuk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Charlesa Cabore. Warto zauważyć, że gracz gości otrzymał za to drugą żółtą kartkę i został usunięty z boiska.

Niedzielny występ był dla Krychowiaka 17. ligowym w tym sezonie. Reprezentant Polski został ustawiony przez trenera na pozycji środkowego pomocnika (tzw. "8" - przyp. red.) i nie wyróżnił się niczym szczególnym. Oddał jeden, niecelny strzał. Z kolei Rybus pojawił się w kadrze meczowej po raz pierwszy od połowy grudnia i meczu LM z Schalke 04 (0:1).

Po 20 kolejkach rozgrywek Lokomotiw ma na swoim koncie 35 punktów. Traci "oczko" do drugiego w klasyfikacji CSKA Moskwa i pięć do liderującego Zenitu. Warto jednak podkreślić, że zespół z Sankt Petersburgu rozegrał na razie o mecz mniej.

Lokomotiw Moskwa - FK Krasnodar 1:0 (0:0) 1:0 - Anton Miranczuk (k.) 69'

Czy interesujesz się występami Krychowiaka i Rybusa w lidze rosyjskiej?