Oficjalnie: Luis Suarez kontuzjowany. Nie zagra przez dwa tygodnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Aitor Alcalde / Na zdjęciu: Luis Suarez
Getty Images / Aitor Alcalde / Na zdjęciu: Luis Suarez

Dwutygodniowa przerwa w grze czeka Luisa Suareza. To efekt kontuzji kostki, której doznał w niedzielnym meczu Betis Sewilla - FC Barcelona (1:4).

W tym artykule dowiesz się o:

Luis Suarez boisko opuścił już w 90. minucie. Początkowo wydawało się, że uraz może być poważniejszy i jego występ przeciwko Manchesterowi United w Lidze Mistrzów stał pod znakiem zapytania. Teraz wiadomo, że przerwa potrwa około 15 dni.

Urugwajczyk opuści najprawdopodobniej dwa mecze: derby Barcelony z Espanyolem (30 marca) oraz pojedynek z Villarreal (2 kwietnia). Na spotkanie z Man Utd (10 kwietnia) powinien być już do dyspozycji Ernesto Valverde.

W tym sezonie Suarez jest drugim, po Lionelu Messim, strzelcem Barcelony. 32-latek zdobył 21 bramek w 39 meczach (18 w Primera Division, 3 w Pucharze Króla). Eksperci zauważają jednak, że jeśli Barcelona chce sięgnąć po Ligę Mistrzów to potrzebuje również goli Suareza. Ten w sześciu spotkaniach ani razu nie pokonał bramkarza.

Co więcej, Suarez ma ogromny problem, żeby zdobyć bramkę poza Camp Nou w rozgrywkach LM. Ostatni raz trafił do siatki przeciwnika na obcym stadionie w listopadzie... 2015 roku.

Ile goli strzeli Luis Suarez w tym sezonie w LM?