El. ME 2020: piorunujący start Kazachów. Szkocja rozgromiona

Wymarzony start reprezentacji Kazachstanu w eliminacjach Euro 2020. Podopieczni Michala Bilka rozbili u siebie Szkocję, zwyciężając aż 3:0.
Szymon Mierzyński
Newspix / Robert Szaniszlo/NurPhoto via ZUMA Press / Na zdjęciu: reprezentanci Kazachstanu

Gospodarze od początku ruszyli do ataku i efekty nadeszły błyskawicznie. W 6. minucie podanie za plecy obrońców wykorzystał świetnym mocnym strzałem Jurij Piercuch, a już po chwili było 2:0, gdy z ostrego kąta do siatki trafił Jan Worogowskij. W tej akcji perfekcyjnie z drugiej linii podał Isłambek Kuat.

Tuż po przerwie precyzyjną główką przy słupku wynik ustalił Bachtijor Zajnutdinow.

->Więcej o eliminacjach Euro 2020

Szkoci zaprezentowali się bardzo słabo, byli bezzębni w ofensywie i nawet nie podjęli walki o korzystny wynik. Kazachstan zaczął więc kwalifikacje od pewnego i przekonującego zwycięstwa 3:0.

W pozostałych spotkaniach 1. kolejki grupy I Cypr zmierzy się z San Marino, zaś Belgia podejmie Rosję.