El. ME 2020. Austria - Polska. Austriackie media po porażce: Joker Piątek, należał nam się rzut karny

Krzysztof Piątek nazwany Jokerem zrobił różnicę, Austrii należał się rzut karny - tak austriackie media komentują spotkanie swojej drużyny z Polską. Biało-Czerwoni pokonali w Wiedniu gospodarzy 1:0 po trafieniu niezawodnego napastnika AC Milan.

Grzegorz Wojnarowski
Krzysztof Piątek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Reprezentacja Austrii jest uważana za głównego rywala Polaków w grupie G eliminacji mistrzostw Europy w 2020 roku. Już na początek eliminacji zmierzyliśmy się z tą drużyną na wyjeździe. Bohaterem niezwykle ważnego spotkania na wiedeńskim Praterze był wspomniany Piątek, który wszedł z ławki za kontuzjowanego Piotra Zielińskiego. Rewolwerowiec z Mediolanu potrzebował jedynie dziewięciu minut, żeby zapewnić drużynie Jerzego Brzęczka trzy punkty.

Media w Austrii zgodnie piszą o "gorzkiej porażce", Piątka określają mianem "jokera", a jego bramkę w 68. minucie golem na wagę złota. Żałują zmarnowanej znakomitej sytuacji Marca Janki w 88. minucie i zwracają uwagę, że wcześniej gospodarzom należał się rzut karny za ewidentny ich zdaniem faul Tomasza Kędziory na Florianie Grillitschu.

Na kolejnych stronach przeczytasz, co największe austriackie dzienniki i serwisy internetowe napisały o meczu Austria - Polska.

Które miejsce zajmie reprezentacja Polski w grupie G eliminacji mistrzostw Europy 2020?