El. ME 2020: Szwecja lepsza od Rumunii, Irlandia skromnie pokonała Gibraltar

Szwecja, Irlandia oraz Malta od zwycięstwa zaczęły eliminacje Euro 2020. Skandynawowie pokonali na własnym terenie Rumunię 2:1.

Szymon Mierzyński
 Viktor Claesson PAP/EPA / Christine Olsson/TT / Na zdjęciu: Viktor Claesson
Pierwsza połowa należała do ekipy "Trzech Koron", która objęła prowadzenie w 33. minucie. Goście kompletnie się pogubili po centrze Ludwiga Augustinssona z lewego skrzydła i z bliska do siatki trafił Robin Quaison. Tuż przed przerwą natomiast świetnym płaskim strzałem przy dalszym słupku na 2:0 podwyższył Viktor Claesson.

Mimo fatalnej sytuacji, Rumuni nie złożyli broni i w drugiej części udało im się złapać kontakt. Egzekutorem był Claudiu Keseru, który szczupakiem wykończył dogranie Razvana Marina. To jednak wszystko, na co było stać w ofensywie zespół Cosmina Contry i komplet "oczek" zgarnęli Szwedzi.

->Więcej o eliminacjach Euro 2020

W drugiej potyczce grupy F Malta ograła Wyspy Owcze 2:1 i na razie jest współliderem.

Premierowe zwycięstwo w eliminacjach Euro 2020 odnieśli też Irlandczycy. Był to jednak triumf nader skromny - zaledwie jednobramkowy, mimo że Gibraltar trudno uznać za wymagającego przeciwnika.

2:1 - Jakup Thomsen 90+8'

W 64. minucie Brandur Hendriksson (Wyspy Owcze) nie wykorzystał rzutu karnego (Henry Bonello obronił).

Szwecja - Rumunia 2:1 (2:0) 1:0 - Robin Quaison 33' 2:0 - Viktor Claesson 40' 2:1 - Claudiu Keseru 58'