El. ME 2020. Polska - Łotwa. Oficjalnie: znamy skład Biało-Czerwonych

Krzysztof Piątek zagra w ataku obok Roberta Lewandowskiego, a Michał Pazdan zastąpi Jana Bednarka - takie zmiany wprowadził w składzie Jerzy Brzęczek przed niedzielnym meczem z Łotwą.

Maciej Siemiątkowski
Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek
Ostatnie pół godziny meczu z Austrią (1:0) udowodniło, że Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek dobrze rozumieją się na boisku. Napastnik Bayernu nie miał problemów ze współgraniem z młodszym kolegą reprezentującym barwy AC Milan. Po zagraniu "Lewego" Piątek w 75. minucie mógł strzelić gola na 2:0. - Byłem przekonany, że jestem na środku bramki, chciałem strzelić do boku i byłby gol. A sam byłem z boku i przestrzeliłem - powiedział o tej akcji przed kamerami "TVP Sport".

W meczu z Łotwą Jerzy Brzęczek zdecydował się postawić w ataku na wspomnianą dwójkę od pierwszej minuty. Z kolei Arkadiusz Milik, który był w wyjściowym składzie na Austrię, leczy chorobę. Jak przyznał selekcjoner, to od niego zaczęła się mała epidemia w drużynie.

Przez infekcję w 23-osobowej kadrze na mecz nie zagrają dwaj podstawowi obrońcy: Jan Bednarek i Bartosz Bereszyński. Zatem obok Kamila Glika na środku obrony zagra Michał Pazdan. To będzie debiut obrońcy Ankaragucu w kadrze Brzęczka. Z kolei pustkę na lewej obronie zapełni Arkadiusz Reca. Na prawej stronie wystąpi Tomasz Kędziora.

Selekcjoner nie dokonał żadnych zmian w linii pomocy. Tam, tak jak w czwartek, od pierwszej minuty zagrają Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich i Piotr Zieliński. Sztabowi reprezentacji udało się przywrócić do pełni zdrowia zawodnika Napoli, który w spotkaniu z Austrią doznał kontuzji pleców.

Mateusz Klich powtórzył wyczyn Zbigniewa Bońka

Bez zaskoczeń również jeśli chodzi o obsadę bramki. Między słupkami stanie Wojciech Szczęsny. Piłkarz Juventusu został wybrany przez Brzęczka bramkarzem nr 1 w reprezentacji na najbliższe pięć-sześć miesięcy.

Początek meczu Polska - Łotwa w Warszawie o godzinie 20:45. Transmisja w TVP1 i Polsat Sport.