El. ME U-17: remis Polski ze Szkocją

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: mecz Polski u-17
Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: mecz Polski u-17

Remisem zakończył się trzeci mecz reprezentacji Polski w turnieju eliminacyjnym drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy U-17. Biało-Czerwoni podzielili się punktami ze Szkocją w Glasgow (1:1).

Reprezentacja Polski do lat 17 już wcześniej straciła szanse na awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Irlandii. W pierwszych dwóch meczach drugiej rundy eliminacji podopieczni Przemysława Małeckiego 2:3 przegrali z Rosją i 1:2 z Portugalią. Wtorkowy rywal - Szkocja (organizator turnieju), podobnie jak Polska już wcześniej stracił szanse na wyjście z grupy. Dodatkowo zespół w turnieju nie zdobył jeszcze gola, przegrywając swoje potyczki.

Mecz dobrze rozpoczęli Polacy, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu do siatki trafił kapitan Michał Rakoczy. Biało-Czerwoni wyrównującego gola stracili na osiem minut przed końcem. Po dośrodkowaniu głową do siatki trafił Thomas Dickson-Peters.

Szkocja U-17 - Polska U-17 1:1 (0:1) 0:1 - Rakoczy 7' 1:1 - Dickson-Peters 82'

Skład reprezentacji Polski: Kacper Bieszczad - Nikodem Niski, Filip Dymerski, Łukasz Bejger, Jakub Iskra - Jakub Kamiński (86' Marcel Wędrychowski, Jan Biegański, Kacper Kozłowski (86' Łukasz Szramowski), Michał Rakoczy (76' Hubert Turski), Nicola Zalewski (86' Jakub Górski) - Daniel Dudziński.

Żółte kartki: Barron, Craig, McAvoy (Szkocja) oraz Niski, Dudziński (Polska).

Sędzia: Helgi Mikael Jonasson (Islandia).

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1Portugalia33006:29
2Rosja32017:46
3Polska30124:61
4Szkocja30121:61

Co najmniej czterech zawodników reprezentacji Polski do lat 17 w najbliższym dwóch latach zagra w Lotto Ekstraklasie?