El. ME U-19: bezsilna ofensywa Polaków. Nie strzelili gola przez 270 minut

Reprezentacja Polski U-19 zakończyła walkę w fazie Elite Round eliminacji do mistrzostw Europy na trzecim miejscu w grupie. W ostatnim meczu zremisowała bezbramkowo ze Szwajcarią.

reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Po remisie 0:0 z Francją i porażce 0:1 z Izraelem reprezentantom Polski U-19 pozostało postarać się o udane pożegnanie z eliminacjami do mistrzostw Europy. Szansę na awans stracili już w drugiej kolejce.

Biało-Czerwoni mieli we Francji problem z wykreowaniem czegoś interesującego w ofensywie. W meczu z gospodarzami byli w stanie stworzyć tylko jedną sytuację podbramkową. Niewiele lepiej było w pojedynkach z Izraelem i Szwajcarią. Golkiper z alpejskiego kraju nie obronił w pierwszej połowie celnego strzału.

Mocnym punktem zespołu Dariusza Gęsiora był Cezary Miszta. Przed przerwą bramkarz trzy razy zatrzymał piłkę po strzałach najgroźniejszego spośród przeciwników Rubena Del Campo. W 52. minucie napastnik Szwajcarii ponownie zatrudnił Misztę, tym razem uderzeniem z rzutu wolnego, ale Polak sparował piłkę na korner. W tym samym fragmencie meczu, po przeciwnej stronie boiska Mateusz Praszelik sprawdził formę bramkarza przeciwnika. Dużo ożywienia wniósł wprowadzony z ławki rezerwowych Mateusz Żukowski, który strzelił niebezpiecznie dwa razy.

W końcówce drużyny zagrały odważniej, ale jak przez całe spotkanie nie znalazły sposobu na zmianę bezbramkowego wyniku. Obie nie odniosły we Francji zwycięstwa. Polska z dwoma punktami znalazła się na trzecim miejscu w grupie, a Szwajcaria z jednym "oczkiem" na czwartym. Awansowali gospodarze.

Polska - Szwajcaria 0:0

Polska: Cezary Miszta – Kacper Michalski, Maik Nawrocki, Jakub Kiwior, Marcel Pięczek (46' Krzysztof Kubica) – Kamil Piątkowski (46' Mateusz Żukowski) – Kacper Tabiś (82' Jakub Mosakowski), Mateusz Praszelik, Maciej Żurawski, Marcin Grabowski – Hubert Sobol

Szwajcaria: Joschua Neuenschwander – Check Adam Ouattara, Elis Isufi, Jan Kronig, Lars Traber – Yannick Marchand (28' Simon Sohm), Nicky Beloko – Nishan Burkart, Amel Rustemowski (46' Nicola Suter), Dan Ndoye (66' Lorenzo Gonzalez) – Ruben Del Campo

Żółte kartki: Nawrocki, Żukowski, Kiwior (Polska) oraz Beloko, Traber, Burkart, Sohm (Szwajcaria)

Sędzia: Georgios Kominis (Grecja)