Premier Liga: derby Moskwy dla Lokomotiwu. Cały mecz Grzegorza Krychowiaka, Maciej Rybus rezerwowym

Lokomotiw z trzecim zwycięstwem z rzędu w rosyjskiej Premier Lidze. W meczu 21. kolejki zespół, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, pokonał na wyjeździe Dynamo Moskwa 1:0.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw jeszcze na wiosnę nie przegrał (2 wygrane oraz 1 remis) i był faworytem sobotniego starcia z Dynamem. Podopieczni Jurija Siemina potwierdzili to miano, odnosząc minimalny triumf.

Od początku rywalizacji derby Moskwy były bardzo wyrównane, a gospodarze ambitnie stawiali opór przyjezdnym i w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wówczas Jewgienij Markow stanął oko w oko z Guilherme, zaś zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz gości. Więcej nic ciekawego się nie wydarzyło w pierwszej połowie.

Po zmianie stron odważniej starał się zaatakować Lokomotiw Moskwa, który dopiął swego w 64. minucie spotkania. Wiaczesław Grulew sfaulował Władisława Ignatjewa, a sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Anton Miranczuk i pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Po strzelonym golu mistrzowie Rosji praktycznie tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Dzięki temu sięgnęli po cenny komplet punktów i po tej konfrontacji awansowali na pozycję wicelidera.

Grzegorz Krychowiak rozegrał cały mecz, a Maciej Rybus przesiedział potyczkę na ławce rezerwowych.