Serie A: Arkadiusz Milik ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego

2 000 euro kary będzie musiał zapłacić Arkadiusz Milik. Jest to efekt próby wymuszenia rzutu karnego w meczu Empoli - Napoli (2:1).
Michał Jankowski
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Na początku drugiej połowy spotkania Empoli - Napoli Arkadiusz Milik padł jak rażony piorunem w polu karnym. Sędzia Daniele Doveri nie miał wątpliwości - Polak nie był faulowany i chciał wymusić jedenastkę. Pokazał mu za to żółtą kartkę.

Włoski dziennikarz "wkurzył" się na Napoli. "Milik? Nie istniał!"

Nie jest to jedyna kara dla Arkadiusza Milika. Wydział Dyscypliny w piątek nałożył kolejną. Reprezentant Polski za swoje niechlubne zachowanie musi zapłacić 2 000 euro.

Identycznie ukarany został Moise Kean z Juventusu Turyn, który symulował faul w polu karnym podczas meczu z Cagliari.

Spotkanie Empoli - Napoli dość niespodziewanie zakończyło się wynikiem 2:1. Arkadiusz Milik na boisku spędził 90 minut, a pod koniec pierwszej połowy zaliczył asystę przy golu Piotr Zieliński.

"Nie możemy przegrywać takich spotkań". Piotr Zieliński zawiedziony porażką z Empoli

W tym sezonie 25-letni napastnik rozegrał 27 meczów. Zdobył w nich 16 bramek oraz zaliczył 2 asysty.

Napoli jest wiceliderem Serie A. Ma aż 18 punktów straty do Juventusu i 7 przewagi nad Interem Mediolan.

Czy Napoli utrzyma pozycję wicelidera do końca sezonu?